Відбулась робоча нарада щодо функціонування пунктів розливу питної води у місті

16 Березня 2021, 9:00

Заступниця міського голови Ірина Гудзь провела робочу нараду щодо функціонування пунктів розливу питної води у місті.

Минулого тижня була проведена робоча нарада з виробниками води, де було обговорено дотримання санітарно-гігієнічних вимог та напрацьовано механізм дотримання усіх стандартів, згідно чинного законодавства. Наступним етапом було проведення зустрічі з власниками магазинів, які цю воду продають.

Начальник Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль повідомив основні вимоги, яких необхідно дотримуватися суб’єктам підприємницької діяльності у яких функціонують пункти розливу питної води.

Зокрема, йшлося про те, що:

  • термін придатності води згідно державних санітарних вимог становить 24 години;
  • у власників пунктів розливу питної вони повинна бути товарно-транспортна накладна і якісне посвідчення в якому чітко вказано коли виготовлена вода, коли вона привезена та термін її придатності. Кожен покупець має право отримати таку інформацію відповідно до ЗУ «Про захист прав споживачів»;
  • у зв’язку з дією карантинних обмежень всі продукти повинні бути упаковані, а всі продукти на розлив повинні випускатися тільки в тарі заводського виробництва. Тобто, воду на розлив у тару мають право наливати лише продавці магазину у тару заводського виробництва, самостійно це робити покупцям у власну тару забороняється;
  • на кожній бочці з водою повинна бути детальна інформація про дату виготовлення, дату привезення, термін придатності та виробника.

На завершення наради Ірина Гудзь зазначила: «Міська влада повинна оперативно реагувати на всі звернення та зауваження громадян. На сьогодні виникає ряд питань щодо терміну зберігання питної води у пунктах розливу. Тому нам важливо зробити все можливе, щоб вода була абсолютно безпечною та хорошої якості. Усі магазини повинні обладнати інформаційні куточки, де буде розміщено інформацію, щоб покупці змогли контролювати процес належного «відпуску» питної води. Дякуємо за небайдужість наших громадян до свого здоров’я та здоров’я усіх містян».

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія