Міський голова Микола Боровець провів робочу нараду щодо стану забезпечення потреб ВПО, які перебувають в громаді
Міський голова Микола Боровець провів робочу нараду щодо стану забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, які перебувають в міській територіальній громаді.
За участі представників підрозділів Гуманітарного координаційного центру, роботу якого очолює заступник міського голови Наталія Борис, обговорили підсумки роботи щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також наявні проблемні питання та шляхи їх вирішення.
За інформацією підрозділу соціальної підтримки Гуманітарного координаційного центру (керівник Лілія Хрущ, начальник управління соціального захисту населення міської ради), офіційно зареєстровано 2666 внутрішньо переміщених осіб, які прибули з місць активних бойових дій, з них 872 дитини.
Понад 2400 громадян звернулися за отриманням державної грошової допомоги. Видано 2521 продуктових наборів. Також 308 осіб отримали 111 QR-кодів по реалізації програми фінансової підтримки ВПО в Україні Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Забезпечується право ВПО на отримання медичного забезпечення (керівник підрозділу медичної підтримки Алла Боришкевич, начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради). З 24 лютого 2022 року, до закладів охорони здоров’я звернулося 1038 осіб. Прийнято 40 пологів, народилося 20 хлопчиків та 20 дівчаток. 662 сім’ї з дітьми забезпечено дитячим харчуванням у кількості 9830 штук. Надано 15 пакунків дорослих памперсів. 15 особам з числа ВПО надано гуманітарну допомогу у вигляді лікарських засобів.
Соціальний супровід внутрішньо переміщених сімей здійснюється фахівцями міського центру соціальних служб (директор Олена Котова). Складено 332 оцінки потреб сімей, яким надавалася гуманітарна допомога у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, підгузків та дитячого харчування тощо. Опрацьовано 1094 анкети опитування осіб, які змінили місце проживання у зв’язку з воєнними діями та перебувають на території громади з метою сприяння у вирішенні проблемних питань, зокрема у міський центр зайнятості скеровано 39 осіб з числа ВПО з метою працевлаштування. Налагоджено комунікацію з пунктами тимчасового розміщення (гуртожитками закладів фахової передвищої освіти), в яких проживають ВПО з метою з’ясування та сприяння у вирішенні проблемних питань.
За інформацією служби у справах дітей (начальник Нонна Лойко), до громади з початку війни з територій, на яких безпосередню велися бойові дії опікунські, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу не прибули.
Дітям ВПО було надано допомогу підгузками у кількості – 90 пакунків. Міжнародним благодійним фондом LUMUS 4 сім’ям ВПО надано допомогу продуктами харчування, побутовою хімією, канцелярією, засобами гігієни.
До підрозділу допомоги з тимчасовим поселенням, житлом та харчуванням внутрішньо переміщених осіб Гуманітарного координаційного центру (керівник Тамара Гончарук, заступник начальника управління освіти і науки міської ради), надійшло 597 звернень на цілодобову «Гарячу лінію».
Серед основних питань, з якими звертаються ВПО – це поселення, реєстрація для отримання статусу ВПО, надання гуманітарної допомоги, проблеми в облаштуванні житла, виплати, працевлаштування, звернення щодо дистанційного навчання дітей шкільного віку (станом на 03.05.2022 в ЗЗСО громади навчається 102 дитини).
Значна кількість звернень надійшла від осіб, які бажали допомогти внутрішньо-переміщеним особам (житлом, одягом, меблями, посудом тощо).
За результатами розгляду звернень внутрішньо переміщеним особам надається консультативна та адресна допомога відповідних підрозділів Гуманітарного координаційного центру.
Вирішувались питання пошуку житла, хто вирішив залишитися у громаді. Створено базу житла на основі пропозицій жителів міської територіальної громади і багато людей віднайшли прихисток. Центр допоміг знайти тимчасове житло близько 60 родинам. Находили можливість знайти прихисток в інших регіонах. Допомогли виїхати понад 100 особам в інші міста України – зокрема Тернопіль, Ужгород, Полтаву, Тульчин, Шепетівку, Київ та за кордон.
Окремі родини потребували допомоги в облаштуванні житла. Завдяки допомозі містян, родини забезпечені пральними машинками, холодильниками, газовими плитами, диванами, розкладними кріслами, шафами і ще багато чого необхідного для нормального побуту.
Особливо увага приділялась родинам з маленькими дітками. У ці родини передавали дитячі ліжечка, візочки, іграшки та інші необхідні для малечі речі.
Вирішувались питання виготовлення для 7 осіб паспортів громадянина України, що були втрачені. У зв’язку з тим, що роботу міського міграційного відділу було призупинено, шукали можливість відправляти цих осіб у міграційні відділи Рівненської області, зокрема в м. Гоща та м. Корець. Забезпечено переадресацію пенсійних виплат 4 ВПО, які отримують пенсію через відділення Укрпошти. Направлено адресну благодійну допомогу у 12 родин, які гостро її потребували.
Наразі офіційно 336 власників житлових приміщень надали прихисток 992 ВПО. З метою покриття витрат за березень 2022 року власників жилих приміщень приватного житлового фонду, які безоплатно розміщували в своїх приміщеннях ВПО, на міську територіальну громаду виділено 28698 грн.
Станом на 03 квітня 2022 року працює чотири пункти видачі гуманітарної допомоги (одяг, взуття, постільна білизна, рушники тощо) у ЗОШ №2, ЗОШ №5, ЗОШ №6, ЗОШ №9. За період роботи видано 35000 кг гуманітарної допомоги, з них: 3554 кг – військовим, територіальній обороні, добровольчим формуванням; 28000 кг – внутрішньо переміщеним особам; 3524 кг малозабезпеченим, багатодітним та іншим жителям громади. Всього отримали допомогу 2840 осіб, з них 2489 ВПО.
Фахівцями Центру психологічної допомоги дітям та дорослим (керівник Світла Гонік, директор КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр») проведено 239 консультацій, з них: 198 консультацій жителів громади та 41 консультація з внутрішньо переміщеними особами.
Створено фейсбук сторінку «Центр надання гуманітарної допомоги міської територіальної громади з надання психологічної допомоги дорослим», де розміщуються інформаційні матеріали спрямовані на підтримку батьків та їхніх дітей в період дії воєнного стану. Проводяться очні індивідуальні кризові консультації та здійснюється психологічна просвіта щодо формування стресостійкості та надання самодопомоги в кризовій ситуації. Психологічну підтримку надано 38 дітям та 37 дорослим.
За ініціативи компанії «Драйв» та підтримки управління освіти і науки, Центром психологічної допомоги дітям та дорослим проведено захід для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Метою зустрічі було створення позитивного простору та надання психосоціальної підтримки.
Заходи для дітей ВПО проводяться працівниками Центру позашкільної освіти. Зокрема, на базі ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою проведено майстер-класи, флешмоб, вікторини, творчі майстерні.
Низку заходів для ВПО проведено в закладах культури: перегляди фільмів та мультфільмів в відкритому просторі, музичні програми, майстер-класи від Школи мистецтв, заходи Музею родини Косачів, краєзнавчого музею, бібліотек громади.
Гуманітарний координаційний центр з перших днів діяльності працював над інформаційним забезпеченням громадськості. Розроблений сайт центру, на якому розміщено необхідні відомості та контакти відповідальних підрозділів та служб. Створена сторінка у соціальній мережі фейсбук, через яку оприлюднюється актуальна інформація та оголошення. Розроблено і віддруковано буклет – дорожня карта, де зібрана вся необхідна інфо, яка допомагає вимушеним переселенцям орієнтуватись у різноманітних питаннях.
Міський голова Микола Боровець подякував усім, хто долучається до роботи Гуманітарного координаційного центру за відповідальну працю.