Відбулась робоча нарада з питань водопостачання міста та стану р. Смолка

25 Вересня 2017, 16:27

У п’ятницю, 22 вересня, заступник міського голови Віктор Шалухін провів робочу нараду з метою вирішення важливих для громади питань щодо екологічного стану і якості води в річці Смолка та щодо стану забезпечення населення міста якісною та безпечною для здоров’я питною водою.

На початку засідання Віктор Андрійович поїнформував про відрядження у Київ, де він взяв участь у «Всеукраїнській нараді з питань проблем питної води». У заході приймали участь представники Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства екології та природних ресурсів України.

Виявляється, що проблема водопостачання в Україні з кожним днем стає все більш гострішою. Останнім часом спостерігається погіршення якості питної води через забруднення фосфатами, нітритами та нітратами. Однак місцеві бюджети не завжди можуть забезпечити фінансуванням для поліпшення санітарно-гігієнічних норм. Також діюча програма «Питна вода України» 2011-2020 років не передбачає фінансування заходів, які можуть вирішити проблеми сьогодення. Відтак, необхідно терміново вносити зміни та передбачати фінансування таких напрямків як: дезінфекція питної води, лабораторний контроль та моніторинг якості питної води, реконструкція водоочисних станцій, реконструкція насосних станцій, інвентаризація мереж, заміна мереж питного водопостачання. Отож, В. А. Шалухін наголосив на тому, що дану ситуацію слід тримати на постійному контролі в межах міста.

У підсумку, заступник міського голови дав доручення стежити за санітарним станом криниць, своєчасно забезпечувати необхідну дезінфекцію у разі зараження водойм.

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія