Відбулася нарада щодо майна спільної власності територіальних громад Новоград-Волинського району

9 Вересня 2020, 17:03

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 р. №711-р “Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області”, затверджено адміністративне формування територіальних громад Житомирщини. Зокрема, з 01 січня 2021 року до Новоград-Волинської ОТГ передбачено приєднання ще 4-х сільських громад. Це – Великомолодківська, Дідовицька, Наталівська та Пилиповицька сільські ради.

09 вересня тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко провела нараду, головною метою якої стало обговорення актуальних питань та напрацювання подальших спільних дій щодо приєднання сільських громад до Новоград-Волинської міської ОТГ. Участь у нараді взяли керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький, т.в.о. начальника фінансового управління міської ради Валентина Іваненко, начальник юридичного відділу міської ради Павло Антонюк, головні розпорядники бюджетних коштів міської ОТГ, а також   керівницто Новоград-Волинського району – заступник голови РДА Михайло Остапчук, заступник голови районної ради Зінаїда Ляхович та голови сільських рад, які приєднуються до міської ОТГ –  Анатолій Терещук (Наталівська сільська рада), Лариса Левчук (Великомолодківська сільська рада), Надія Парфелюк (Пилиповецька сільська рада).

На початку зібрання Олена Пономаренко зазначила, що мета наради – максимально підготуватися до процесу приєднання, напрацювати та обговорити можливі проблемні питання, які можуть виникнути при передачі майна спільної власності територіальних громад, адже законодавством не визначено чіткої процедури. На рівні держави очікується внесення змін і в Конституцію України, і в податкове законодавство. Також передбачається масштабна реформа соціальної галузі у зв’язку з об’єднанням районів.  «Тому знаків питання набагато більше, ніж відповідей, але ми повинні працювати на випередження, правильно організувати роботу і бути максимально готовими до процесу приєднання», – зазначила Олена Анатоліївна.

Одним з головним питань, обговорених під час наради, стала підготовка до чергових місцевих виборів. Адже міською територіальною виборчою комісією утворено  на території  Новоград-Волинської міської ОТГ три територіальних виборчих округи з виборів депутатів міської ради, до яких увійшли також населені пункти Великомолодківської, Дідовицької, Наталівської та Пилиповицької сільських рад. Як запевнили керівники сільських громад, питання проведення виборів знаходиться на контролі та має бути організовано без проблем.

На нараді обговорили низку важливих питань, що стосувалися передачі підприємств, установ, організацій та майна спільної власності територіальних громад. Як наголосила Олена Пономаренко, згідно чинного законодавтва, усе майно має бути зареєстроване в Єдиному державному реєстрі та мати відповідні паспорти, тому сільським радам слід провести інвентаризацію основних засобів та майна і підготувати всю необхідну документацію для належної передачі.  

Також наголошувалося, що вчасно має бути розпочата робота щодо формування місцевих бюджетів, аби подати фінансову потребу головним розпорядникам та забезпечити життєдіяльність основних галузей у новому бюджетному році.

Під час наради голови сільських рад піднімали питання подальшої дільності комунальних підприємств, можливого вивільнення працівників сільських рад, оформлення земельної документації, статусу сільського жителя тощо.

Учасники наради прийняли спільне рішення щодо подальшого напрацювання кроків до приєднання під час виїзних нарад безпосередньо на територіях сільських рад.

 

Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія