Відбулася нарада щодо організації роботи комплексної системи «Безпечне місто»

22 Грудня 2021, 17:24
Під головуванням міського голови Миколи Боровця відбулася нарада щодо організації роботи комплексної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне місто». Участь у нараді взяли секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступник міського голови Віталій Якубов, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олександр Доля, науковий консультант проекту «Безпечне місто» Валерій Клебан, депутати міської ради, працівники виконавчих органів міської ради, представники Новоград-Волинського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області та Новоград-Волинського міжрайонного відділу Управління СБУ в Житомирській області.
Основна мета зустрічі – напрацювання чіткого формату та алгоритму організації доступу правоохоронних органів до системи відеоспостереження та відеоаналітики.
Під час наради йшлося, що за ініціативи та підтримки міського голови, секретаря міської ради та депутатського корпусу у 2021 році було започатковано та реалізовано І етап впровадження комплексної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне місто» на території Новоград-Волинської громади. Для цих цілей з бюджету міської територіальної громади було виділено 1,5 млн. грн.
Система відеоспостереження та відеоаналітики створена для забезпечення правопорядку, контролю транспортних потоків, оперативного реагування на надзвичайні події.
Основні завдання безпечного функціонування міста:
– ефективна робота органів виконавчої влади та силових структур при виникненні кризових ситуацій;
– підвищення загального рівня безпеки населення міста, вдосконалення діяльності правоохоронних органів, сприяння у впровадженні новітніх методів їх роботи та прискорення розкриття злочинів та їх попередження;
– управління ситуацією, що виникає на території міста;
– забезпечення своєчасного інформування при загрозі безпеці на об’єктах відеоспостереження;
– автоматизація процесів моніторингу подій, що впливають на стан громадської та техногенної безпеки.
Система відеоспостереження та відеоаналітики міста повинна забезпечувати:
– зовнішнє оглядове відеоспостереження;
– трансляцію потоків відеозображення у реальному часі з відеокамер до робочого місця операторів;
– локальне зберігання інформації з відеокамер на карті пам’яті;
– автоматичну синхронізацію локальних відеоданих з архівом збору та накопичення відеоданих;
– автоматичне розпізнавання державних автомобільних номерних знаків України, країн СНД, Європи.
Система відеонагляду та відеоаналітики м.Новограда-Волинського складається із платформи збору та накопичення відеоданих, програмного забезпечення та вузлів відеоспостереження.
Усі камери марки Hikvision – циліндрична IP-камера серії AcuSence с PoE, з вбудованими функціями розумної аналітики та підтримкою технології DarkFighter. Номерні камери мають можливість розпізнавання номерів автотранспорту.
Система має 35 камер, з них 11- номерні, решта оглядові. Камери розміщені на території міста та на трасі. Розміщення камер опрацьовувалось робочою групою у складі проектанта системи, а також представників міської ради, провайдера та правоохоронних органів. Камери відеонагляду знаходяться на усіх в’їздах в місто, великих перехрестях, місцях скупчення населення (площа Лесі українки, автовокзал).
Роботи були виконані ТОВ «Інженіринг-Аналітика». Підтримка була надана науковим консультантом проекту «Безпечне місто» Валерієм Клебаном, який має досвід впровадження аналогічних систем в різних містах.
Всі камери з’єднані в єдину мережу, яка записує дані на відеореєстратор, що знаходиться в приміщенні міської ради. Далі відеопотік прямує на Львівську платформу.
Платформа «Безпечна Львівщина» забезпечує аналіз, моніторинг та аналітику відеосистеми:
Система має можливість:
– архівування;
– перегляд відео в реальному часі;
– пошук за номерним знаком авто, типом, маркою, кольором авто;
– прокладання маршруту руху авто;
– статистику проїзду кількості авто (за часом, датою);
– можливість вивантаження відео.
Для ефективної роботи та оперативного реагування в приміщенні виконавчого комітету міської ради облаштовано робоче місце, що надасть змогу комунікації з правоохоронними органами та жителям громади.
Про роботу та подальше впровадження системи «Безпечне місто» громаду буде детально проінформовано.
Чат-бот Гаряча лінія