Відбулася підсумкова нарада галузі освіти і науки за 2015 рік.
23 лютого 2016 року відбулася підсумкова нарада галузі освіти і науки. На заході були присутні міський голова В.Л.Весельський, секретар міської ради О.А.Пономаренко, заступник міського голови О.В.Гвозденко, начальник управління освіти і науки міської ради О.В.Ільяхова, начальник фінансового управління міської ради І.К.Ящук, голова постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту В.Г.Федорчук, голова постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності І.Г. Юшманов, голова постійної комісії міської ради з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян А.О.Рассадін, керівники вищих, загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста, а також були запрошені почесні гості – заступник начальника управління освіти і науки Житомирської ОДА О.Г.Липовецька та начальник відділу з питань професійно-технічної та вищої освіти С.О.Теребіж.
З вступним, вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Віктор Леонідович Весельський, який проаналізував фінансово-господарську діяльність галузі освіти у 2015 році, вирішення нагальних проблем у галузі освіти та забезпечення її стабільного функціонування. Зупинився на основних заходах, які вдалося вже реалізувати, а саме:
– введено в штатні розписи ДНЗ 3,5 посад дієтсестер;
– розроблено управлінням освіти і науки і затверджено міською радою Програму часткового відшкодування витрат на перевезення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2018 роки;
– рішенням міської ради виділено у 2016 році з міського бюджету кошти на забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів ЗНЗ та дітей батьки, яких були учасниками АТО та дітей, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей та Криму.
– на 2016 рік передбачено збільшення вартості харчування на одну дитину. Відповідний проект рішення буде винесено на засідання виконавчого комітету міської ради 24 лютого 2016 року.
– завершено ремонтні роботи по програмі ПРООН в ДНЗ№14 (235 тис.грн., з них 176,432 тис.грн. кошти ПРООН) та в ЗОШ№3 (420,066 тис.грн., з них 222 тис.грн. кошти ПРООН).
– зроблено аналіз виконання соціально-економічного плану за 2015 рік та формування соціально-економічного плану галузі на 2016 рік.
– підготовлено бюджет галузі освіти на 2016 рік.
Також міський голова виконав приємну місію вручив Почесну грамоту Новоград-Волинської міської ради Ользі Добровольній – директору Палацу дітей та молоді міста Новограда-Волинського, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок в розвиток позашкільної освіти міста, успіхи у професійній діяльності, навчанні і вихованні підростаючого покоління, активну участь у житті територіальної громади міста та з нагоди 55-річчя від Дня народження. А також привітальні листи з нагоди дня народження Валентині Найдюк – директору центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Валентині Лопатюк – завідуючій НЗ № 15.
Начальник управління освіти і науки міської ради Ольга Володимирівна Ільяхова підсумувала роботу галузі освіти у 2015 році. Зокрема посадовець зазначила: „Всього в закладах освіти працює 1409 працівників. З них – 789 педагогічних працівників, з них «Заслужених працівників освіти» -5, «Відмінників освіти» – 40. Дошкільну освіту у місті реалізують 12 дошкільних навчальних закладів. компенсуючого типу – 1 (ДНЗ № 16), комбінованого типу – 3 (ДНЗ №№ 4, 6, 14), загального розвитку – 8 (ДНЗ №№ 1,2,5,8,9,13), центр розвитку дитини -1. В них навчається і виховується 2447 дітей. Мережа шкіл міста налічує 12 закладів. Серед них: 7 загальноосвітніх навчальних закладів, 2 заклади нового типу – колегіум та НВК, 2 спеціалізовані школи – СШ№4 та ЗОШ№10. Школа-інтернат обласного підпорядкування в якій виховується 183 дитини. На початок 2015/2016 навчального року в 11 загальноосвітніх навчальних закладах укомплектовано 251 клас із загальною кількістю контингентів – 6242 учнів. Найвищий показник середньої наповненості класів в ЗОШ №9 (26,1) та ЗОШ №7 (26,9). Найнижчий показник – в ЗОШ №10 (22,2), ЗОШ №3 (22,8). Школами здійснено повноцінний набір учнів до перших класів. Всього сформовано 30 класів з кількістю дітей 748. Протягом десяти навчальних років кількість першокласників зросла майже на 200 учнів. Всього укомплектовано в школах 14 десятих класів з кількістю учнів 314. 53% старшокласників у 2015-2016 навчальному році охоплено профільним навчанням. З них для 72% учнів міста запроваджено філологічний профіль навчання (іноземна та українська філологія), 28% – природничо-математичний, решта учнів навчаються у класах з універсальним профілем.
Особливої уваги потребують діти з особливими потребами, яких у місті на обліку перебуває 99. Серед них 28 дітей із порушеннями опорно-рухового апарату, 3 – із порушеннями слуху, 76 – із зниженим зором, 6 із тяжкими порушеннями мовлення, 11 дітей із затримкою психічного розвитку, 8 дітей із розумовою відсталістю. Організовано інклюзивне навчання на базі ЗОШ №4,5,7,10 та колегіуму для 9 учнів, яким за протоколом обласної психолого-медико-педагогічної консультації рекомендовано корекційно-розвиткові заняття за умови інклюзивного навчання.
Активно ведеться пошук обдарованої молоді. З цією метою проводяться предметні олімпіади, інтелектуальні конкурси, турніри тощо. Учасниками обласного етапу МАН стали 26 учнів, із них – 4 переможці, які отримала дипломи II та III ступенів, 42 учні є призерами ІІІ (обласного етапу) Всеукраїнських олімпіад з базових предметів. Для підвищення професійної майстерності педагогів протягом 2014-2015 навчального року інформаційно-методичним центром було проведено ряд методичних заходів та організовано творчі поїздки з метою обміну досвідом у інші регіони країни. У рамках міжнародних обмінів організовано відвідування міст Німеччини та Польщі учнями та вчителями НВК та СШ№4. Проведено міський фестиваль учнівських проектів з енергозбереження в навчальних закладах міста; міські етапи Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016»; виставка «Сучасна освіта м. Новограда-Волинського – 2016», на яку представлено 159 робіт освітян міста, яких 84 відібрано для участі в обласному етапі. Відбулось відзначення кращих освітян та учнів міста за підсумками досягнень 2015 року на відкритому рейтингу популярності «Гордість міста» за двома номінаціями «Освітянський олімп» та «Учнівська інтелектуальна гвардія».
Велика робота у навчальних закладах міста ведеться щодо національно-патріотичного виховання молоді. За звітний період проведено ряд акцій та заходів; уроки мужності та миру; створено міський патріотичний клуб «Звягель-Патріот»; проводяться зустрічі з учасниками бойових дій зони АТО. Прикладом для дітей є працівники освіти, які стали учасниками АТО: Гончарук Олександр Олександрович, вчитель математики та фізики НВК; Лівечко Олександр Ігорович, вчитель трудового навчання ЗОШ №3; Левковський Максим Васильович, вчитель фізичної культури ЗОШ №9. На даний час в зоні АТО перебуває: Савчук Руслан Миколайович, керівник гуртка відділення греко-римської боротьби дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки; Ляльчук Світлана Сергіївна, медична сестра ЗОШ №8. Відкрито меморіальні дошки загиблим в зоні АТО, випускникам ЗОШ №3,7,10, СШ №4, колегіуму; функціонує 5 музеїв (ЗОШ №7,9,10, СШ №4, ПДМ) та музейні кімнати, світлиці, куточки в ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ міста.
В трьох позашкільних навчальних закладах міста освітньої галузі: центрі науково-технічної творчості учнівської молоді, Палаці дітей та молоді, дитячо-юнацькому клубі фізичної підготовки гуртковою роботою охоплено 1840 дітей в 42 гуртках, що складає 29,5% від загальної кількості дітей шкільного віку.
У вищих навчальних закладах, розташованих на території міста навчається 1399 студентів денної форми навчання. З них у Новоград-Волинському промислово-економічному технікумі – 580 студентів, економіко-гуманітарному коледжі – 147, медичному коледжі-672. У вищому професійному училищі здобувають робітничі професії 427 учнів.“
Під час підсумкової наради також виступили Лесик В.В.- завідуюча ДНЗ№1, Рошка Ю.А.- директор НВК, Паламарчук М.Є. – директор Новоград–Волинського вищого професійного училища, Неук В.І.- голова комітету міської організації профспілки працівників освіти і науки України та Федорчук В.Г.- директор ЗОШ№10, голова депутатської комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту. У своїх виступах доповідачі піднімали досить слушні питання, а саме введення в ДНЗ міста додаткових посад логопеда та практичного психолога; відновлення стипендії міського голови учням ЗОШ міста та школи обдарованої дитини; забезпечення пільгового проїзду для вчителів у міському транспорті та інші. Всі пропозиції та зауваження занесені до протоколу та будуть дані відповідні доручення.
Про стратегічні напрями роботи галузі освіти міста доповіла заступник міського голови Оксана Василівна Гвозденко. Під час свого виступу Оксана Василівна запропонувала присутнім у залі за допомогою використання системи «Вотум» прийняти участь в онлайн-анкетуванні, що стало досить цікавим та неочікуваним елементом проведення заходу. Учасники опитування мали змогу дати відповідь на ряд запитань:
– чи варто відмовитись від рейтингового опитування навчального закладу;
– чи потрібно реорганізовувати методичну службу міста;
– у чому ви вбачаєте прогресивні підходи в освіті міста;
– чи варто змінювати систему оздоровлення та відпочинку учнів під час літніх канікул;
– чи потрібно вносити зміни у кадрову політику галузі;
– чи потрібно змінити систему організації забезпечення харчування учнів у навчальних закладах;
– чи варто проводити децентралізацію у контексті фінансування автономії навчальних закладів згідно з новим законодавством України;
– чи схвалюєте ви створення у місті опорних закладів з інклюзивного навчання.
Заступник начальника управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації Ольга Григорівна Липовецька у своєму виступі детально зупинилась на законодавчих актах стосовно галузі освіти, на законопроекті „Про освіту“. Наголосила на необхідності створення опорних шкіл. Подякувала міському голові та депутатам міської ради за виділення коштів з місцевого бюджету на фінансування Новоград–Волинського вищого професійного училища. Та наголосила, на перспективах розвитку галузі освіти у місті.
Міський голова В.Л.Весельський підвів підсумок наради, подякував освітянам міста за гарну злагоджену працю, професійну педагогічну майстерність, активну позицію у вихованні та навчанні дітей міста.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради