Відбулася презентація художнього розпису «Історична ретроспектива нашого міста» на стіні Новоград-Волинського краєзнавчого музею
У Новограді-Волинському, на батьківщині Лесі Українки, у рік 150-річчя від дня її народження, стартувало Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела». Протягом трьох днів – 23, 24 та 25 липня – місто стане серцем поезії та запального українського танцю, місцем високого духовного спілкування щирих та добрих людей.
В рамках мистецького свята 23 лютого відбулася презентація художнього розпису «Історична ретроспектива нашого міста» на стіні Новоград-Волинського краєзнавчого музею.
На панно відображено образ князя Возвягельського на тлі історичного городища, що відображає першу назву нашого міста, яка згадується в Іпатіївському літописі – Возвягль. Князь Костянтин Іванович Острозький, який отримав від короля польського Сигізмунда І «іменіе Звяголь» – «з особливої ласки дозволяємо йому у Звягoлі замок справити і місто садити і торг во всяку неділю мати і ярмарок кожен год на свято св. Дмитра» – друга історична назва міста Звягель. Князь зображений на тлі руїн цього ж замку та Преображенського собору ХІХ ст., коли місто вже мало назву Новоград-Волинський (з відомої гравюри Наполеона Орди). Тобто відображено три назви нашого міста: Возвягль – Звягель – Новоград-Волинський.
Художній розпис виконано вчителями та учнями образотворчого відділення Школи мистецтв міста Новограда-Волинського, зокрема керівником образотворчого відділення Світланою Легензовою, викладачами відділення Оленою Бондаренко, Віктором Фурманом, Юрієм Шкабарою, учнями відділення Олегом Лісотою, Назаром Фурманом, Владиславом Храбаном. Усі вони отримали Подяки міського голови та сувенірну продукцію.
Участь в урочистій презентації художнього розпису «Історична ретроспектива нашого міста» взяв очільник Новоград-Волинської міської територіальної громади Микола Боровець, який подякував за креативну ідею та її втілення. «Дуже важливо, що місто нещодавно отримало свій краєзнавчий музей і тепер можна сміливо втілювати чудові ініціативи та покращувати туристичну привабливість нашої громади. Серед амбітних планів – відкриття музею під відкритим небом на археологічному комплексі «Возвягель літописний», на Південному і Північному Городищі, звідки, власне, і взяло витоки місто Новоград-Волинський», – зазначив Микола Боровець.
Ідея створення художнього розпису належить директору Новоград-Волинського краєзнавчого музею Олені Жовтюк, яка подякувала всім учасникам проєкту, зокрема, за підтримку ідеї – заступнику міського голови Наталїї Борис, секретарю міської ради Оксані Гвозденко, начальнику управління культури і туризму, депутату міської ради Олександру Широкопоясу, директору Школи мистецтв Лілії Полтавченко та депутату міської ради Олександру Поліщуку.
Під час презентації розпису було нагороджено переможців краєзнавчої вікторини «Я знаю історію рідного міста!», яку музей проводив до Міжнародного дня музеїв. Переможцями стали: керівник 3-го випалу заводу Cersanit – Віктор Гевко, наш земляк, що зараз проживає в м. Харків – Олександр Ригін та учень 7 класу ліцею № 1 – Галигін Андрій. Переможці нагородженні дипломами та краєзнавчою літературою.