Відбулася презентація нових видань

25 Липня 2020, 16:13

25 липня в рамках проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» відбулася презентація нових видань, присвячених 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

Серед нових творчих здобутків – дванадцятий випуск літературного альманаху Звягельщини “Зерниця”. Видання презентує як вже відомих авторів з творами про видатну землячку нашого краю, так і нові імена авторів та їх першу пробу пера. Кожен автор, у міру своєї творчої можливості, виявляє велику любов і шану до Лесі Українки та висловлює своє бачення складного сьогодення в Україні. Упорядник видання – місцева поетеса, лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки Валентина Ксендзук.

Також новоград-волинцям було презентовано видання «Величні сподвижниці України», яка на своїх більш як 400 сторінках зібрала наукові праці, численні розвідки народознавців, лесезнавців, митців-винахідників, а також матеріали історико-краєзнавчих конференцій, тематичних вечорів, творчих зустрічей, поезію та фотоілюстрації. Автор видання – Світлана Лелях-Бегутова, поетеса, громадський діяч, художниця, скульптор, публіцист з м. Нетішин Хмельницької області, яка є палкою прихильницею творчості Лесі Українки. Видання присвячене 150-й річниці від дня народження Лесі Українки та 50-ти річчю творчої діяльності Світлани Лелях-Бегутової.

У 2020 році вийшло у світ ще одне видання, презентоване цього дня, – книга Світлани Челядіної «Шляхами Дочки Прометея». Світлана Олексіївна – Почесний громадянин міста Новограда-Волинського, Заслужений працівник освіти України, знаний на теренах міста та далеко за його межами педагог.

Автор книги зауважує: «Виникло нестримне бажання пройтися життєвими стежинами улюбленої письменниці, щоб відчути, як нелегко давався їй життєвий і поетичний подвиг, де її гордий дух витав, де збирала пісні і «сіяла квіти на морозі».

Всі бажаючі мали змогу отримати нові видання та автограф у присутніх авторів. Щире, тепле спілкування відбувалося в екоальтанці ЗОШ №5.

Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю

 

Чат-бот Гаряча лінія