Відбулася презентація проєкту положення про шкільний громадський бюджет

7 Грудня 2023, 9:12

На сьогодні надзвичайно важливо навчати і залучати молодь до процесів прийняття рішень. Одним із найдієвіших інструментів розвитку активного громадянства дітей та молоді є шкільний громадський бюджет. Завдяки цьому проєкту школярі здобувають важливі компетенції, які спонукають і допомагають їм бути громадсько активними в шкільній спільноті та громаді.

Рада Європи допомагає нашим українським громадам адаптувати ШГБ до реалій воєнного  сьогодення. Адже громадська участь завжди на часі, і повномасштабна війна не є підставою для невпровадження шкільного громадського бюджету як інструмента громадської участі.

Протягом  листопада 2023 року над розробкою проєкту положення про шкільний громадський бюджет участі Звягельської міської територіальної громади працювала робоча група. За підтримки консультантів з питань розвитку механізмів громадської участі проєкту Офісу Ради Європи в Україні був адаптований для  нашої  громади даний проєкт  положення.

Після обговорення у колективах закладів загальної середньої освіти відбулася презентація проєкту положення про шкільний громадський бюджет. На презентації були присутні міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступник міського голови Наталія Борис, начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, члени робочої групи, представники адміністрації та учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти громади. Презентували проєкт положення та кращі практики реалізації таких проектів у інших громадах  Максим Лациба та Максим Лукінюк консультанти з питань розвитку механізмів громадської участі проєкту Офісу Ради Європи в Україні.

Шкільний громадський бюджет має на меті навчити учнів створювати і розробляти ідеї, готувати проєкти, комунікувати і працювати в команді, розвинути відчуття причетності та важливості власного голосу. Під час створення та реалізації проєкту формуються активні, свідомі та розумні молоді люди з критичним мисленням, які в майбутньому братимуть участь у прийнятті рішень у громаді та суспільстві.

Результатом такого механізму є формування свідомих та відповідальних молодих громадян та громадянок, які активно залучені та впливають на розвиток і життєдіяльність своєї громади, голос яких є почутим, а думка – врахована.

Було прийнято рішення внести у грудні 2023 року на розгляд міської ради Проєкт положення про шкільний громадський  бюджет Звягельської міської  територіальної  громади та розпочати впровадження у 2024 році.

 

Чат-бот Гаряча лінія