Відбулася робоча нарада з питань енергоефективності комунальних установ Новоград-Волинської громади

3 Листопада 2022, 14:26

В умовах війни енергоефективність набуває нового значення для кожної громади, адже в наслідок обстрілів критичної інфраструктури з боку Росії,  серйозно пошкоджено вже близько 40% усіх енергетичних об`єктів  України. Тому, для кожного з нас  питання ефективного та раціонального використання енергетичних ресурсів, зниження енергоспоживання – заощадження коштів є пріоритетним.

02 листопада відбулася робоча нарада з питань енергоефективності комунальних установ Новоград-Волинської територіальної громади під головуванням заступника міського голови Ірини Гудзь. Відкриваючи нараду Ірина Гудзь звернула увагу на важливість питання покращення стану енергоефективності та повідомила про залучені громадою гранти на її розвиток.

Під час наради начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Юрій Савич та енергоменеджер Валентина Кривошей презентували затверджений сесією міської ради Муніципальний енергетичний план до якого включено такі напрямки заходів,  як комплексна термомодернізація комунальних будівель, енергоефективна модернізація інженерних мереж та обладнання; впровадження відновлювальних джерел енергії. Метою Муніципального енергетичного плану є зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів комунальними підприємствами, закладами та установами громади, зменшення викидів СО2, та залучення додаткових коштів на реалізаціїю проектів та енергоефективних заходів.

Також вони у чергове наголосили присутнім на необхідності раціонального використання енергоресурсів, зокрема на можливих заходах зменшення теплових втрат будівель та зменшення  споживання тепла, контрольованого і економного споживання  електроенергії та води.

Крім того, Юрій Савич та Валентина Кривошей зупинилися  на шляхах вирішення проблемних питань та оптимізації використання, а також наголосили на необхідності співпраці всіх підрозділів для досягнення спільного результату – ефективного використання енергоресурсів.

Чат-бот Гаряча лінія