Відбулася розширена нарада щодо створення Госпітальної ради Новоград-Волинського госпітального округу

14 Червня 2017, 21:04

Одним із елементів змін в системі охорони здоров’я України є формування госпітальних округів. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року №196-р затверджено Перелік та склад госпітальних округів Житомирської області. Таким чином, на території області утворено 4 госпітальні округи, в тому числі і Новоград-Волинський, до якого увійшли заклади, розміщені на території міста Новограда-Волинського, Баранівського району, Ємільчинського району (крім Барашівської сільської ради), Новоград-Волинського району.

Згідно чинного законодавства, у кожному окрузі має працювати госпітальна рада – дорадчий орган, створений учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.

Отож, 13 червня 2017 року у конференц-залі Молодіжного центру відбулася розширена нарада щодо створення Госпітальної ради Новоград-Волинського госпітального округу.

Засідання відбулось за участю міського голови В.Л. Весельського, секретаря міської ради О.А. Пономаренко, заступника міського голови Л.В. Шутової, заступника міського голови-начальника фінансового управління міської ради І.К. Ящук, начальника відділу з питань охорони здоров’я міської ради Л.Р. Дутчака, начальника управління охорони здоров’я Житомирської ОДА М.П. Суслика, директора Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» З.М. Парамонова, головного лікаря Комунальної установи «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради А.М. Сови, заступника головного лікаря Комунальної установи «Житомирський обласний центр крові» А.І. Островської, заступника начальника обласного бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради В.М. Команіцького, а також голів та представників Новоград-Волинської, Баранівської і Ємільчинської районних державних адміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад, керівників лікувально-профілактичних закладів міста, області та сусідніх районів.

Відкриваючи засідання міський голова В.Л. Весельський привітав начальника управління охорони здоров’я Житомирської ОДА М.П. Суслика з призначенням на посаду, побажавши йому конструктивної роботи, значних досягнень у реформуванні медичної галузі області, невичерпних сил та успіхів у всіх починаннях.

Під час виступу очільник міста, зокрема, зазначив: «Ми сьогодні з вами зібралися, щоб обговорити нагальні питання галузі охорони здоров’я. У нашому місті розпорядженням від 31.03.2017 року №82(о) було створено робочу групу, у кількості 23 осіб, з питань створення Новоград-Волинського госпітального округу. Проводилися засідання робочої групи, головою робочої групи було призначено заступника міського голови Ларису Валентинівну Шутову, яка веде соціальні питання, і в тому числі галузі охорони здоров’я. Співголовою було призначено секретаря міської ради – Олену Анатоліївну Пономаренко. До робочої групи були залучені як депутати міської ради, так і фахівці лікувально-профілактичних закладів міста, а також представники громадськості. 

З метою покращення матеріально-технічної бази Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання у поточному році закуплено медичного обладнання на суму 945 тис. грн., проводяться капітальний ремонт інженерних мереж травматологічного корпусу та капітальний ремонт IV-го поверху лікувального корпусу.

У 2017 році поновлено будівництво хірургічного корпусу, яке було заморожено у 2013 році. Для цього з міського бюджету виділено 3 млн. 120 тис. гривень та 3 млн. 100 тис. гривень ми отримали з обласного бюджету, з них 2 млн. 500 тис. грн. обласної субвенції і 600 тис. грн. коштів депутатів обласної ради, зокрема: депутата від міста Новограда-Волинського – Степана Антоновича Нусбаума, депутатів від Новоград-Волинського району – Олександра Миколайовича Ющенка та Віктора Сергійовича Мельника.

Мною направлено лист заступнику Міністра охорони здоров’я України Ковтонюку П.А. для включення в Програму будівництва доріг: 1. м. Новоград-Волинський – с. Пилиповичі – с. Ярунь – с. Жолобне – с. Будище (протяжністю 35 км); 2. м. Новоград-Волинський – с. Гали – с. Вершниця – с. Романівка (протяжністю 25 км); 3. м. Новоград-Волинський – с. Чижівка – с. Радичі – с. Рихальське – с. Сімаківка – смт. Ємільчине (протяжністю 70 км); 4. м. Новоград-Волинський – с. Сусли – с. Кікова – м. Баранівка (протяжністю 40 км).

11 травня 2017 року було видано розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про створення госпітальних округів в області», відповідно до якого, необхідно створити госпітальні ради та до 15 червня проінформувати Житомирську обласну державну адміністрацію. Тому за моїм дорученням було зібрано розширену нараду для того, щоб обговорити питання створення Госпітальної ради. Крім того, слід враховувати, що наближається друге півріччя, в якому буде формуватися державний бюджет 2018 року.

Я вдячний всім вам за небайдужість та участь у нараді. Ми маємо визначитися яка буде роль і функція кожного лікувального закладу при сформованому госпітальному окрузі. Для того ж, щоб сформувати Госпітальну раду потрібна певна процедура. Потрібно, щоб всі районні ради, об’єднані територіальні громади делегували своїх представників. Час швидкоплинний і тому ми з вами маємо спрацювати на випередження. Тому, я бажаю вам всім сьогодні успішної плідної роботи та успіхів у досягненні консенсусу».

Усі присутні мали можливість висловити своє бачення щодо впровадження реформи охорони здоров’я. Зокрема, начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА М.П. Суслик зауважив: «Сьогодні це перша нарада в області з даного питання. Оскільки сесії об’єднаних територіальних громад, районів ще не провели своїх засідань і не делегували повноваження майбутнім делегатам Госпітальних рад. Ми були на засіданнях Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ і на зустрічі з головою Комітету Ольгою Вадимівною Богомолець. Приємно те, що сьогодні Комітет з питань охорони здоров’я дійсно став основним лідером у формуванні стратегії реформування галузі охорони здоров’я. Я впевнений, що як пацієнти, так і медичний персонал, бажають, щоб рівень надання медичної допомоги і доступність медицини були набагато вищими. Тож сьогодні разом із владою на місцях необхідно опрацювати всі можливі побажання і врахувати можливості сформованих госпітальних округів, для того, щоб надання медичної допомоги дійсно принесло позитивний результат». А також наголосив: «Сьогодні на всіх рівнях достатньо є професіоналів-лікарів, хоча над підвищенням свого професійного рівня потрібно працювати постійно. Також достатньо менеджерів, які очолюють та готові очолити наші лікувально-профілактичні заклади. Тому ми не маємо втратити ту базу, яка вже напрацьована, а реформувати та оптимізувати її, щоб на місцях використовувати ефективно ту медичну субвенцію, яка виділена із державного бюджету».

Учасники наради обговорили основні аспекти впровадження реформи галузі охорони здоров’я, її переваги, акцентували увагу на питаннях, які потребують довивчення. А також підкреслили важливість посилення співпраці між усіма ланками, дотичними до реалізації медичної реформи, задля якомога ефективнішого проведення змін у медичній галузі.

За підсумками було прийнято протокольні рішення та вирішено провести чергову нараду після прийняття усіма учасниками госпітального округу сесійних рішень про делегування членів до складу Госпітальної ради Новоград-Волинського госпітального округу.

Нагадаємо, що проект рішення про затвердження рекомендованих робочою групою з питань створення Новоград-Волинського госпітального округу делегатів від міста Новограда-Волинського до складу Госпітальної ради буде розглянуто на засіданні тринадцятої сесії міської ради сьомого скликання, яка відбудеться 22 червня.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія