Відбулася селекторна нарада щодо забезпечення доступності закладів охорони здоров’я для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

15 Лютого 2021, 14:28

15 лютого  під головуванням першого заступника голови Житомирської ОДА Наталії Остапченко відбулася селекторна нарада з питань забезпечення доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до закладів охорони здоров’я, що надають первинну та спеціалізовану медичну допомогу.

Від Новоград-Волинської міської ТГ на селекторній нараді були присутні заступник міського голови Наталія Борис, начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради Інна Вошко, генеральний директор КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Василь Борис, в.о. директора  «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання» Оксана Василюк.

Як наголошувалося під час наради, постановою КМУ від 28.03.2018 року №391 затверджені вимоги до надавачів послуг за програмою медичних гарантів. Однією з них є вільний доступ до будівель для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Ця вимога стала обов’язковою з 2021 року, зокрема, при укладанні договору з Національною службою здоров’я України. Надавачу медичних послуг необхідно буде надати скановану копію документу, який підтверджує доступність будівлі закладу охорони здоров’я. Такий документ видає фахівець з питань технічного обстеження будівель та споруд, що має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде, а отже такі заклади не отримають фінансування з державного бюджету.  

На селекторній нараді розглянули інформацію про готовність закладів охорони здоров’я Житомирської області у відповідності до вимог чинного законодавства.

Заклади охорони здоров’я, розміщені на території міста Новограда-Волинського, готові до підписання угод. Амбулаторії в населених пунктах, що були приєднані до міської територіальної громади (с. Наталівка, Пилиповичі, Великій Молодьків) потребують  додаткового оснащення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Такі роботи планується виконати в найближчий час.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія