Відбулось чергове навчання для депутатів міської ради

11 Листопада 2021, 12:06

За ініціативи секретаря міської ради Оксани Гвозденко відбулось чергове навчання для депутатів міської ради. Такі навчання проводились кожною галуззю протягом року згідно затвердженого графіку. Цього разу обговорили реалізацію молодіжної політики та захист житлових і майнових прав дітей у Новоград-Волинській міській територіальній громаді.

Участь у навчанні взяли депутати міської ради Лілія Хрущ, Лариса Шутова, Олег Годун, Олександр Поліщук, Роман Седлецький та Олександр Савчук.

Начальник служби у справах дітей міської ради Нонна Лойко розповіла про організацію роботи служби при вчиненні правочинів щодо майна дітей. Зокрема, йшлося про те, що основним завданням служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради є реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури жителів територіальної громади у сфері охорони дитинства.

Одним з важливих завдань, які покладені на службу у справах дітей міської ради є здійснення контролю за збереженням житлових та майнових прав дітей при вчиненні правочинів (укладання договорів, які підлягають нотаріальному посвідченню) з нерухомим майном, в якому право власності чи право користування яким мають діти.

Контроль за дотриманням прав дітей здійснюється шляхом надання органами опіки та піклування згоди або відмови на вчинення правочинів щодо будь-яких дій з майном дітей після перевірки службою у справах дітей необхідних документів, які батьки подають службі відповідно до пункту 66 постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини».

До таких документів відноситься:

1. Заява кожного з батьків (опікунів, піклувальників);

2. Копія паспорта громадянина України, або тимчасового посвідчення громадянина України, паспортного документа іноземця;

3. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі наявності);

4. Документ, що підтверджує право власності (користування) дитини на відчужуване майно;

5. Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, виданий відповідно до законодавства;

6. Копія свідоцтва про народження дитини;

7. Довідка з місця проживання, про склад сім’ї та реєстрацію або витяг з домової книги;

8. Копія рішення про встановлення опіки над дитиною (для опікунів, піклувальників);

9. Копію рішення про встановлення опіки над майном дитини (для опікунів, піклувальників);

10. Копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу між батьками дитини (у разі наявності).

Служба у справах дітей розглядає протягом 10 робочих днів подані документи та з’ясовує наявність (відсутність) обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини.

Підставою для ненадання такого дозволу може бути звуження майнових прав дітей, недостовірні дані, неповний пакет документів.

Після опрацювання службою у справах дітей документів питання щодо звернень громадян вноситься на розгляд виконавчого комітету міської ради.

Надзвичайно актуальним є питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом, у тому числі соціальним.

Починаючи з 2013 року у місті, а з 2021 року в міській територіальній громаді успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. З 2013 по 2020 роки для дітей та осіб вищезгаданої категорії було придбано 11 квартир та 1 дитячий будинок сімейного типу. Всім квартирам було надано статус соціального житла та передано в користування особам вищезгаданої категорії. Зокрема, протягом 2013-2020 років для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа було придбано таку кількість квартир:

– 2013 рік – 1;

– 2015 рік – 1;

– 2016 рік – 2;

– 2017 рік – 2 (1 ДБСТ);

– 2018 рік – 2;

– 2019 рік – 1;

-2020 рік – 2;

Служба у справах дітей міської ради здійснює контроль за збереженням житла дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які мають житло на праві власності. Кожного року обстежується та вивчається стан  житлових приміщень, ведеться реєстр нерухомого майна дітей.

Діти, у яких не має житла на праві власності або житло знаходиться не в придатному для проживання стані, службою у справах дітей після досягнення 16 річного віку подаються документи, щодо постановки дітей на квартирний облік.

Керуючись пунктом 65 постанови КМУ від 24.09.2008 року №866 служба у справах дітей здійснює підготовку і забезпечує контроль за виконанням рішень виконавчого органу міської ради, територіальної громади щодо захисту житлових та майнових прав дітей.

На батьків або законних представників дитини покладається персональна відповідальність за невиконання зобов’язань, які зазначаються в рішенні виконавчого комітету міської ради щодо захисту житлових та майнових прав дітей. У випадку невиконання рішення, служба у справах дітей подає голові міської ради клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини.

З питанням реалізації молодіжної політики у міській територіальній громаді присутніх ознайомили начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Ярослав Циба та директор міського Молодіжного центру Володимир Ліберда.

Зокрема, було наголошено, що на виконання державних програм, міським Молодіжним центром протягом 2021 року в міській ТГ було організовано ряд молодіжних заходів за участю жителів громади, в тому числі молоді. Ведеться плідна співпраця з військовослужбовцями, учасниками антитерористичних операцій та операцій об’єднаних сил, громадськими організаціями.

Протягом 2021 року успішно реалізовувались заходи в сфері молодіжної політики та національно-патріотичного виховання дітей та молоді. За 9 місяців міським Молодіжним центром та Молодіжною радою Новограда-Волинського було проведено близько 50 заходів різного спрямування.

Налагоджено співпрацю з Житомирським міським Пластовим молодіжним центром та Вінницьким обласним молодіжним центром «Квадрат», Програмою ООН з відновлення та розбудови миру. В 2021 році міський Молодіжний центр став одним з 15 партнерів проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні».

Вперше в Житомирській області управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради та міським Молодіжним центром було організовано проходження Базового тренінгу Програми «Молодіжний працівник.

В Новоград-Волинській міській територіальній громаді активно працює Молодіжна рада. Протягом 2021 року представники Молодіжної ради взяли участь в більші ніж 50 проектах різних рівнів (всеукраїнських та проектах від Ради Європи та ПРООН), провели більше 20 власних заходів. Роботу Молодіжної ради Новограда-Волинського високо оцінюють на обласному рівні. За оцінками Житомирської обласної державної адміністрації, Молодіжна Рада Новограда-Волинського є найактивнішою в Житомирській області.

Важливим елементом реалізації молодіжної політики в громаді, як зазначив Володимир Ліберда, є національно-патріотичне виховання молоді – стратегічний напрямок формування національної ідентичності.

Детальніше з питанням реалізації молодіжної політики у громаді можна ознайомитися за посиланням: https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/16417/

Під час зустрічі депутати міської ради ставили запитання, обговорювали проблемні питання та перспективи розвитку галузей.

 

Чат-бот Гаряча лінія