Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

25 Травня 2021, 14:42

25 травня у великому залі Будинку рад під керівництвом заступника міського голови Наталії Борис відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. Комісія з питань захисту прав дитини сприяє забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток.

На сьогоднішньому засіданні було розглянуто ряд питань, зокрема:

– заяву дядька малолітньої дитини щодо призначення його опікуном над племінником;

– заяву батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу щодо обстеження двох дітей-вихованців у КНП «Обласний медичний центр психічного здоров’я» Житомирської обласної ради;

– заяву матері малолітньої дитини про затвердження висновку служби у справах дітей міської ради щодо підтвердження місця проживання її малолітньої доньки для тимчасового виїзду за межі України.

До недавнього часу щоб матері виїхати за межі України з малолітньою дитиною необхідно було отримати дозвіл батька, завірений нотаріально. З 2020 року у законодавство внесено зміни, (п.72-1 Постанови КМУ від 24.09.2008 №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини») відповідно до яких той з батьків, з яким при розлученні визначено місце проживання дитини, може звернутись до служби у справах дітей із заявою та, надавши відповідний пакет документів, отримати висновок про підтвердження місця проживання дитини, що є законною підставою для виїзду дитини за межі України без нотаріальної згоди батька. 

Міським центром соціальних служб було знято із соціального супроводу три сім’ї опікунів з досягненням позитивного результату.

Були переглянуті та затверджені індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Члени комісії ретельно вивчили кожне питання порядку денного та прийняли виважені та об’єктивні рішення спрямовані виключно на захист прав та законних інтересів дітей.

 

Служба у справах дітей міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія