Відбулось чергове засідання робочої групи з підготовки галузей господарського комплексу громади до роботи в осінньо-зимовий період

2 Вересня 2022, 17:11

2 вересня під головуванням міського голови Миколи Боровця відбулось засідання робочої групи з підготовки галузей господарського комплексу Новоград-Волинської міської територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 роки.

Скільки ще триватиме повномасштабна війна з російськими загарбниками, точно спрогнозувати неможливо. Тож нам потрібно готуватися до різних варіантів розвитку подій.

За словами міського голови Миколи Боровця, наразі КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» та місто готується до найскладнішого в історії опалювального сезону.

Під час наради йшлося про те, що урядом доведено до ОМС обов’язкове скорочення використання природнього газу на 10%, тому було обговорено різні варіанти зменшення його споживання бюджетними установами. Обговорено також регулювання температурного носія у централізованій системі постачання теплової енергії в залежності від зовнішньої температури повітря. Розроблено алгоритм дій у разі зупинок котелень та створення пунктів обігріву.

Що здійснено КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго»?

КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», яке є надавачем послуг із централізованого теплопостачання має на балансі 27 котелень, з яких 26 вже готові до роботи. За літній період здійснені роботи по технічному переоснащенню 2-х котелень, триває технічне переоснащення котельні на вул. Житомирська, 29.

Здійснено реконструкцію 298 метрів теплових мереж із заміною аварійних ділянок.  Продовжується прокладання мереж ППУ протяжністю 98 метрів. Проведено  ремонт теплової ізоляції теплових мереж надземного прокладання на котельнях на вул. Гетьмана Сагайдачного, 89 та вул. Князів Острозьких, 58 – 160 м/п в двотрубному обчисленні. Окрім того, замінено аварійну запірну арматуру в теплових камерах на фланцеві кульові крани діаметром 50-150 мм – 25 шт., насосного мережевого агрегату Calpeda N4 100-400 B/A із частотним перетворювачем частоти струму Danfoss потужністю 37 кВт на котельні на вул. Соборності, 68 – 1 шт., заміна насосного підживлювального агрегату Calpeda NR 40/200A/A на котельні на вул. Шевченка, 1 – 1 шт. Проведено інші ремонтні роботи згідно регламенту

Однак, якість тепла у помешканнях залежить не тільки від роботи обладнання теплокомуненерго, а й від стану теплоізоляції внутрішньобудинкової системи опалення.

Прості поради, які допоможуть мешканцям заощадити тепло та електроенергію

Найкращий спосіб зберегти тепло в оселі – утеплити її стіни й дах. Додатково підвищити енергонезалежність власної оселі також можна за допомогою сонячних батарей. Втім, є значно дешевші заходи. Наведемо кілька порад, розроблених Міністерством економіки та захисту клімату Німеччини.

Порада №1: щоб економити на опаленні, нам не потрібно мерзнути. Навіть один градус може заощадити до шести відсотків енергії. Тому ввечері знижуйте температуру в житловому приміщенні. Це допомагає зменшити витрати під час сну.

Порада №2: батареям потрібна свобода. Не закривайте їх шторами, декоративними панелями, диванами чи будь-якими іншими меблями. Тільки так радіатори зможуть працювати ефективно. Це допоможе заощадити до 12 відсотків тепла.

Порада №3: ефективне провітрювання. Регулярне, але правильне провітрювання також заощаджує тепло. На короткий час потрібно вимкнути опалення та навстіж відкрити вікна та двері. Так оселю потрібно провітрювати впродовж п’яти-десяти хвилин. Натомість неефективне провітрювання — залишати вікна прочиненими на цілий день.

Порада №4: подбайте про вікна та двері. Потрібно заклеїти вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі. Також тепло в оселі затримують цупкі штори та жалюзі, але вони не повинні закривати батареї. Тримайте міцно зачиненими двері у приміщення, які не опалюються.

Порада №5: замініть душову лійку. Енергоефективні душові лійки обладнані обмежувачем потоку. Вони мають менший напір і концентрують воду. Як наслідок, заощаджують до 30 відсотків гарячої води. Крім того, варто знизити температуру води та час прийняття душу.

Порада №6: іноді використовуйте холодну воду. Мило видаляє бруд навіть без гарячої води. Тому ми з упевненістю можемо використовувати холодну воду для миття рук. Це зменшує щоденне споживання енергії.

Порада №7: заощаджуємо, куховарячи. Найперше завжди накривайте каструлю кришкою. Також вимикайте плиту (крім індукційних плит) незадовго до закінчення приготування їжі, адже залишкове тепло зазвичай сильніше, ніж очікувалося. Випікайте при низькій температурі та використовуйте кілька рівнів духовки одночасно. Використовуйте функцію конвекції — йдеться про нагрівання невеликого простору за допомогою вентилятора, яким оснащена духова шафа.

Порада №8: використовуйте світлодіодні лампи. Освітлення оселі споживає значно більше електроенергії, ніж ми думаємо. Якщо замінити старі лампи розжарювання та галогенні лампи на нові світлодіоди, можна заощадити до 80 відсотків енергії. Купуючи їх, завжди звертайте увагу на етикетку енергоефективності ЄС.

Береженого Бог береже, або готуємося до екстремальних умов

Через бойові дії можуть зникнути газ, централізоване теплопостачання, вода й електроенергія. Це не стане значною проблемою для власників пічного опалення та твердопаливних котлів. Однак їх вже потрібно подбати про запаси дров на зиму. Для решти – такий розвиток подій може стати серйозним випробуванням. Кілька корисних порад наводить брошура уряду Швеції «Якщо настане криза чи війна».

Згідно з нею, кожному до приходу холодів потрібно запастися шерстяним одягом, теплим і зручним верхнім одягом, шапками, рукавицями, шарфами, пледами, кариматами, спальними мішками. А також — різноманітними обігрівачами, свічками, батарейками, ліхтариками. Слід мати й запаси харчів, які можна споживати без додаткового приготування або які не потребують багато часу та води. Наприклад, різноманітні консерви.

«Зберіться в одній кімнаті, а решту — закрийте. Вікна затуліть пледами, а підлогу застеліть килимами. Однак не забувайте про небезпеку займання. Перед сном загасіть всі свічки та інші альтернативні засоби для опалення. Регулярно провітрюйте приміщення, щоб туди надходив кисень», — зазначено у довіднику.

Також експерти рекомендують придбати буржуйку. Людям вже цьогоріч доводилося обігрівати за їх допомогою свої оселі в окупованих або оточених ворогом містах. Варто мати й цупку плівку. Якщо внаслідок ракетного удару розіб’ється скло, нею можна буде швидко заклеїти вікна й запобігти швидкому охолодженню приміщення.

 

Управління житлово-комунального господарства та екології міської ради

Чат-бот Гаряча лінія