Відбулось чергове засідання виконавчого комітету міської ради

11 Жовтня 2021, 20:16

11 жовтня у великій залі Будинку рад під головуванням міського голови Миколи Боровця відбулось 18 засідання виконавчого комітету міської ради, участь у якому взяли 16 членів виконкому.

Під час засідання розглянуто 24 питання порядку денного. Зокрема, заслухали інформацію керівників виконавчих органів міської ради, галузей господарського комплексу міської територіальної громади про підсумки та виконання заходів підготовки ввірених їм підприємств, установ, організацій до експлуатації в осінньо-зимовий сезон 2021-2022 років. Рішенням виконавчого комітету новий опалювальний сезон в громаді розпочато з 11.10.2021.

Члени виконавчого комітету підтримали рішення відповідно до якого встановлено тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання та на послугу з постачання теплової енергії, для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів, які надаються комунальним підприємством «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», а саме:

1. тариф для потреб населення залишено на рівні минулого опалювального сезону – 1677,12 грн/Гкал (з ПДВ).

2. для потреб бюджетних установ тариф на послугу з постачання теплової енергії становитиме 3351,97 грн/Гкал (з ПДВ).

3. для потреб інших споживачів – 4633,51 грн/Гкал (з ПДВ).

Встановлення цих тарифів зумовлено виключно вартістю природного газу. Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. від 30.09.2021 встановлено обсяг природного газу за ціною 7 420 гривень за тис. м.куб (з ПДВ) для виробництва теплової енергії, надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для споживачів «населення». Надання відповідних комунальних послуг бюджетним установам та організаціям, за фіксованою ціною – 13659,63 гривень за тис. м.куб. (без ПДВ та без урахування тарифу на послуги з транспортуванню природного газу).

Під час засідання виконавчого комітету детально обговорили проєкт рішення «Про коригування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для комунального підприємства Новоград-Волинської міської «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства». У зв’язку із різким здороження електроенергії, яка поставляється для юридичних осіб (в звітний період 2021 року відбулося здорожчання на 35%), КП НВМР «ВУВКГ» було змушене подати документи на корегування тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення. Вартість скоригованого тарифу становить:

– тариф на централізоване водопостачання в розмірі 19,09 грн/куб.м. з ПДВ;

– тариф на централізоване водовідведення в розмірі 25,62 грн/куб.м. з ПДВ.

Як зазначив начальник КП НВМР «ВУВКГ» Олександр Тимофіїв дана необхідність перегляду тарифу була зумовлена вимогами діючого законодавства. Вимоги щодо приведення тарифу до економічно обґрунтованого рівня передбачені положеннями Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 р. №291). Крім того, положеннями даної Постанови передбачено, що до тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення не включаються витрати, які входять до складу плати за абонентське обслуговування.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» від 21.08.2019 за № 808, держава регулює її граничний рівень, який з 01.07.2021 р. становить – 33,74 грн. (окремо за кожну послугу).

Згідно вищевказаної постанови, КП НВМР «ВУВКГ» визначило мінімальний розмір плати за абонентське обслуговування по місту Новоград-Волинський, який становитиме – 12,00 грн. з ПДВ., (окремо за послугу з централізованого водопостачання та за послугу з централізованого водовідведення). На дану оплату буде приходити окрема платіжка.

Введення абонентської плати дає можливість підприємству вивести з тарифу витрати на збут чим його суттєво здешевити. А мінімальне коригування в сторону збільшення тарифу (0,66грн за м.куб водопостачання, 1,29грн за м.куб водовідведення) зумовлене тільки зростанням вартості енергоносіїв.

Члени виконавчого комітету підтримали проєкт рішення щодо встановлення тарифів на ритуальні послуги з поховання, що надає комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськжитлосервіс», а саме:

– тариф на послуги з поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися  рідні, знайдених невпізнаних трупів, становить: в літній час – 3376,00  грн, в зимовий час – 4191,00 грн.

– тарифи на ритуальні послуги з поховання, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, становить: вартість оформлення договору замовлення на організацію та проведення поховання – 16,00 грн; вартість оформлення свідоцтва про поховання – 33,00 грн; вартість на копку могил – в літній час – 1257,00 грн, в зимовий час – 2072,00 грн.

Також рішенням виконавчого комітету затверджено акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню у м. Новограді-Волинському, внесено зміни у додаток 2 до рішення виконавчого комітету міської ради від 13.02.2019 №920 «Про організацію роботи мережі стоянок таксі на території міста Новограда-Волинського», а також питання передачі деревини, квартирні та житлово-квартирні питання, визначення балансоутримувача та передачу майна комунальної власності.

Прийнято рішення про встановлення режиму роботи торгових та інших об’єктів. Також члени виконавчого комітету погодили проєкти рішень соціального захисту населення та служби у справах дітей.

Онлайн трансляція засідання виконавчого комітету від 11.10.2021 року за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=bT7GVgvEalg

Усі прийняті рішення будуть оприлюднені після їх підписання у встановленний чинним законодавством термін на офіційному сайті міської ради у рубриці «Документи» – «Рішення виконавчого комітету міської ради»: https://info.nvrada.gov.ua/uk/documents/category/zhovten-2021-rvk/

 

Чат-бот Гаряча лінія