Відбулось перше засідання оргкомітету з питань підготовки та проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“ у місті Новограді-Волинському у 2019 році
Новоград-Волинський має багатовікову історію, свою культуру та традиції. Місто знане великими постатями, зокрема, саме тут з’явилася на світ всесвітньо відома українська поетеса, драматург і громадська діячка Леся Українка.
Щороку в останні вихідні липня у місті проходить свято літератури і мистецтв „Лесині джерела“, яке має статус міжнародного. У ці дні з різних куточків України та з-за кордону до Новограда-Волинського приїздять шанувальники літератури та таланту нашої геніальної землячки Лесі Українки, музичного, хореографічного мистецтва, української народної творчості. Так, у заходах беруть участь українські та зарубіжні делегації міст-партнерів, поети, письменники, науковці, виконавці автентичного солоспіву, читці художнього слова, майстри мистецтв, аматорські творчі колективи.
Цьогоріч проведення свята припадає на 26, 27 та 28 липня. Впродовж цих днів для новоград-волинців та гостей міста буде заплановано ряд заходів у музеях, міському Палаці культури імені Лесі Українки, міському парку культури та відпочинку, на площі Лесі Українки та Фортеці, які спрямовані на популяризацію автентичного українського народного пісенного та декоративно-ужиткового мистецтва, збереження і розвитку національних традицій.
Мета свята перш за все полягає у пропагуванні серед різних верств населення творчості Лесі Українки, дослідження її літературної спадщини на загальнонаціональному та міжнародному рівнях, розвитку народної творчості нашого краю у всіх її проявах – автентичному пісенному та декоративно-ужитковому мистецтві, збереженні і розвитку національних традицій.
5 березня 2019 року під головуванням голови організаційного комітету, заступника міського голови Оксани Василівни Гвозденко відбулося перше засідання оргкомітету з питань організації та проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела».
В першу чергу Оксана Василівна представила новий склад організаційного комітету з питань підготовки та проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“. Далі було обговорено основні фрагменти проведення свята, адже протягом трьох днів святкування передбачаються, як традиційні, так і нові ідеї, які ще перебувають у стадії обговорення та опрацювання.
Члени оргкомітету висловлювали власні бачення, зауваження та пропозиції щодо організації заходів. Загалом присутні зійшлись на думці, що „Лесині джерела“ за більше 30 років свого проведення стали невід’ємною частиною життя міста, тому міжнародне свято з кожним роком має ставати потужнішим та проходити на все більш високому організаційному рівні.
Найбільш цікаві пропозицій щодо нового формату свята надійшли від головного редактора щотижневої газети „Звягель“ Олега Брюханова, головного редактора інформаційно-громадської газети Житомирщини „Час Полісся“ Лесі Гудзь, редактора сайту 04141.com.ua. Олександра Сукача, а також від представників громадської організації Матусі N-V“ , зокрема щодо створення поетичного куточка та запросити відомих письменників, оргвнізувати тематичні екскурсії особистого життя Лесі Українки в літературно-меморіальному музеї Лесі Українк та музеї родини Косачів, виготовити проморолік до свята, розмістити тематику свята у засобах масової інформації, афішах та дошках оголошень, провести благоустрій міста враховуючи тематику свята, виготовити сувеніри, провести майстер клас з розпису пряників та квест батьків і дітей творчості Лесі Українки, тощо. Також було обговорено питання щодо урочистої ходи новоград-волинців та гостей свята.
Оксана Василівна наголосила на важливості проведення заходів на високому рівні, популяризації та презентації кожного фрагменту свята, тож першочерговим завданням членів оргкомітету є відповідальний підхід до виконання всіх запланованих заходів, адже свято із самого свого початку мало у своїй структурі два напрямки: літературно-мистецький та фольклорно-етнографічний.
Під час засідання неодноразово було наголошено, що «Лесині джерела» – це не свято міста, а свято літератури і мистецтв, бренд міста Новограда-Волинського, що не є розважальним заходом, а несе в собі поєднання літературно-мистецького та фольклорно-етнографічного напрямків пропагування творчості Лесі Українки, дослідження її літературної спадщини і найближчого оточення на загальнонаціональному та міжнародному рівнях.