Відбулось спільне засідання постійних комісій міської ради

14 Червня 2022, 14:14

У рамках підготовки до другого пленарного засідання двадцять першої сесії міської ради восьмого скликання під головуванням міського голови Миколи Боровця проведено спільне засідання постійних комісій міської ради, участь у якому взяли секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступники міського голови Наталія Борис та Ірина Гудзь, головні розпорядники коштів.

Відповідно до порядку денного на друге пленарне засідання внесено 4 питання. Зокрема, депутати міської ради детально обговорили питання перейменування вулиць, провулків, парків, скверів, алей Новоград-Волинської міської територіальної громади та перейменування міста Новограда-Волинського на місто Звягель.

Заступник міського голови, голова комісії з питань топоніміки і охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради Наталія Борис проінформувала депутатів міської ради та усіх присутніх про результати та пропозиції громадського обговорення щодо перейменування вулиць, провулків, парків, скверів, алей Новоград-Волинської міської територіальної громади. Зокрема, членами комісії було розглянуто 70 звернень жителів громади (загальна кількість мешканців, яка взяла участь у громадському обговоренні складає 1564 особи).

З протоколом результатів громадського обговорення питання перейменування вулиць, провулків, парків, скверів, алей громади можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3xXtPZv.

Значна кількість дискусій була спричинена питанням перейменування міста Новограда-Волинського на місто Звягель. Було заслухано прихильників ідеї щодо повернення м. Новограду-Волинському історичної назви Звягель, а також прихильників того, що перейменування міста не на часі. Серед них до депутатів міської ради та жителів громади звернулась вдова загиблого у квітні 2022 року Захисника України, нагородженого орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) Віктора Гончарука. Саме Віктор Васильович був ініціатором повернення історичної назви місту, в його особистих архівах залишився ряд документальних та історичних матеріалів, які підтверджують важливість повернення місту історичної назви.

Тамара Гончарук закликала усіх присутніх не залишатися осторонь та боротись за все українське, бути щирими патріотами своєї землі та розповідати кожному жителю міста про вагоме значення повернення історичної назви Звягель.

Детально з інформаційними матеріалами щодо перейменування вулиць, провулків, парків, скверів, алей Новоград-Волинської міської територіальної громади та перейменування міста Новограда-Волинського на місто Звягель можна ознайомитися на офіційному сайті міської ради у рубриці «Перейменування міста/вулиць» (https://bit.ly/3tz69Ic), а також офіційних сторінках міської ради у соціальних мережах Facebook, Telegram та YouTube.

На вимогу часу депутати міської ради розглянули Програму забезпечення перебування внутрішньо переміщених осіб на території Новоград-Волинської МТГ на 2022 рік. Це спричинено тим, що в умовах воєнного стану в громаду прибули та продовжують прибувати внутрішньо переміщені особи з тих областей, де ведуться активні бойові дії. Їх необхідно розміщувати, харчувати та забезпечувати перебування у нашій громаді. З цим пов’язана і необхідність внесення змін до бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік.

Пропозиції, доповнення та зауваження, які були озвучені буде детально обговорено під час другого пленарного засідання сесії, яке відбудеться 16 червня 2022 року о 09:00.

Онлайн-трансляція спільного засідання постійних комісій міської ради за посиланням: https://fb.watch/dE6rVRSKFz/.

Чат-бот Гаряча лінія