Відбулось засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини

8 Вересня 2021, 18:06

Під керівництвом заступника міського голови Наталії Борис відбулось засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради. На засіданні опрацювали сім питань порядку денного.

Розглянули звернення щодо перейменування вулиць Карбишева та Суворова. Оскільки цих прізвищ немає у списку рекомендованих Інститутом Національної пам’яті до перейменування, тому прийнято рішення подати офіційний запит до вищезазначеної установи для отримання чіткої відповіді. Також направлено офіційний запит до Інституту Національної пам’яті для отримання детальних рекомендацій у зв’язку зі зверненням щодо перейменування вул. Горького та провулків Горького.

Комісія повторно обговорила звернення щодо перейменування вулиці Петровського. Прізвище Петровський є у списку рекомендованих осіб Інститутом Національної пам’яті до перейменування, але там зазначено Петровського Григорія Івановича, а на минулому засіданні топонімічної комісії розглядали Петровського Володимира Прокоповича. За пропозицією голови Новоград-Волинського міськрайонного осередку Національної спілки краєзнавців України Валентина Вітренка буде направлено звернення до архіву міської ради для отримання Рішення про найменування вулиці Петровського, оскільки там зазначено його ініціали.

У відношенні двох звернень прийнято рішення щодо підготовки процедури громадського обговорення згідно чинного законодавства. Зокрема, щодо перейменування вул. Єрьоменка на вул. Євгена Коновальця та пров. Піонерський на провулок Весняний у с. Маковиці Майстрівського старостинського округу Новоград-Волинської міської територіальної громади.

 

Чат-бот Гаряча лінія