Відбулось засідання комісії з питань топоніміки та охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради

2 Жовтня 2017, 17:30

29 вересня засідання комісії з питань топоніміки та охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради розпочалося із розгляду звернення про встановлення дошки С.Петлюрі на будівлі залізничного вокзалу. Члени комісії обговорили та погодили ескіз та текст на дошці, з’ясували, що дошка встановлюватиметься за спонсорські кошти. Після одноголосного голосування «за», топонімічна комісія буде рекомендувати встановити дошку С.Петлюрі на будівлі залізничного вокзалу. А після обговорення, проект даного рішення буде винесено на засідання виконавчого комітету міської ради. 

Між тим, 19 липня було розпочато процедуру обговорення перейменування нещодавно облаштованої вулиці від міського парку культури та відпочинку до стадіону «Авангард». Обговорення тривало 2 місяці. За цей час до відділу культури і туризму міської ради надійшло 2 звернення від мешканців даної вулиці із сумнівами щодо доцільності перейменування, адже це потягне за собою бюрократичну тяганину із переоформленням документів. Однак, як зазначили фахівці, перейменування необхідне згідно логіки поділу міста на вулиці, адже «стометрівка» розділена навпів назвами двох вулиць, а це неприпустимо. 

На засіданні топонімічної комісії були присутні учасники АТО, зокрема Ігор Лук’янець, який разом із Володимиром Господинчиком звернулися до міської влади назвати вулицю від парку до стадіону – «Героїв АТО». Варто нагадати, що Ігор Лук’янець та Володимир Господинчик – це керівники двох громадських організацій, об’єднань учасників АТО. Під час розгляду питання учасники АТО наголосили, що дрібні труднощі пов’язані із зміною назви вулиці – не питання для обговорення, оскільки в місті, яке активно бере участь в захисті кордонів України на Сході, вкрай важливо вшанувати героїв «неоголошеної» війни. Тож, після голосування, було вирішено внести пропозицію про перейменування вулиці від парку до стадіону на «Героїв АТО».

Також під час засідання комісії з питань топоніміки та охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради вирішували подальшу долю пам’ятника на вул. Вокзальна, 2-А, який наразі демонтовано. Зокрема, було запропоновано повернути пам’ятник на доопрацювання виконавцю робіт. Крім того, члени топонімічної комісії внесли пропозицію змінити в сесійному рішенні міської ради назву пам’ятника, замість «Полковнику М.Тиші» на «Вояку Звягельського полку».

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія