Відбулось засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми

4 Січня 14:10

Під керівництвом начальника управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Ярослава Циби відбулось засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми, під час якого підбили підсумки роботи за 2021 рік.

Як зазначила головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Яна Чайковська засідання координаційної ради проводиться щоквартально. У межах компетенції надається допомога постраждалим від насильства в сім’ї та членам сім’ї, щодо яких існує реальна загроза його вчинення.

З метою попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми систематично проводиться інформаційно-просвітницька кампанія в засобах масової інформації та роз’яснювальна робота серед громадськості, а саме: бесіди, інформаційні години, відеолекторії, лекційно-тренінгові заняття, тощо. Працює банк даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім’ї або виникає реальна загроза його вчинення, а також дані про регіональні організації, установи та заклади, які працюють у напрямку попередження насильства сім’ї.

Систематично проводиться роз’яснювальна робота серед жителів громади щодо запобігання жорстокого поводження з дітьми, насильства в сім’ї, а також про наслідки жорстокого поводження з неповнолітніми.

Управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради у 2021 році було проведено низку заходів, зокрема:

– з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми управлінням спільно з Новоград-Волинським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Новоград-Волинським районним відділом поліції ГУНП в Житомирській області було проведено вуличну акцію #ПротиДій торгівлі;

– на базі Центру соціальних служб проведено гарячу лінію «З питань запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильства по відношенню до дітей»;

– з нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» організовано та проведено конкурс відеоробіт «Сім’я без насильства: сучасний погляд української молоді» серед загальноосвітніх навчальних закладів Новоград-Волинської міської територіальної громади.

– на базі Новоград-Волинського міського центру соціальних служб проведено «гарячу лінію» «З питань запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильства по відношенню до дітей»;

– управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради спільно з Центром соціальних служб та Новоград-Волинським районним відділом поліції ГУНП в Житомирській області проведено вуличну тематичну виставку «Річ у тім 2.0».

Директор Новоград-Волинського міського центру соціальних служб Олена Котова зауважила, що під соціальним супроводом центру протягом 2021 року перебувало 7 сімей з приводу вчинення домашнього насильства, членам 5 сімей надавалася психологічна підтримка. Також центром проводилися профілактичні заходи в закладах загальної середньої освіти та у селах громадах.

Проблемним питанням на разі є створення кризового центру для забезпечення проходження психолого-корекційної програми особами, які вчинили насильство в сім’ї та надання соціальної допомоги жертвам насильства. Частковим вирішенням даного питання були внесенні зміни в Програму «Молодь і родина Новоград-Волинської територіальної громади на 2017-2021 роки», а саме можливість оплати оренди приміщення для тимчасового перебування постраждалих осіб від домашнього насильства.

На завершення 2021 року рішенням міської ради від 21.10.2021 № 319 затверджено Програму з реалізації сімейної, гендерної політики, попередження домашнього насильства та протидії торгівлі людьми на 2022-2026 роки.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія