Відбулось засідання круглого столу з представниками ветеранських організацій АТО/ООС

26 Листопада 2021, 18:35

У соціальному просторі на базі Центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського відбулось засідання круглого столу з представниками ветеранських організацій АТО/ООС.

Участь в обговоренні взяли міський голова Микола Боровець, заступник міського голови Ірина Гудзь, депутат міської ради, заступник голови відокремленого підрозділу ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» Житомирської області Олег Годун, керівник Навчально-наукового центру конверсії військових кадрів та ветеранів війни Державного університету «Житомирська політехніка», голова Ради ветеранів України при Міністерстві у справах ветеранів України Володимир Лагута, к.е.н., доцент кафедри цифрової економіки та міжнародних економічних відносин Державного університету «Житомирська політехніка» Людмила Каленчук, керівниця відокремленого підрозділу громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» Олена Чернявська, голова Новоград-Волинського відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» Ігор Лук’янець, ветерани АТО, члени сімей учасників АТО.

На території Новоград-Волинської міської територіальної громади в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків зареєстровано та користується пільгами 2 221 ветеран війни, з них:

– 314 осіб з інвалідністю внаслідок війни;

– 1 816 учасників бойових дій;

– 91 член сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

З метою соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на території Новоград-Волинської територіальної громади затверджено «Програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію міста Новограда-Волинського на 2021 р.», де передбачено заходи на вирішення соціально-побутових проблем учасників АТО та їх сімей.

Під час засідання було презентовано Програму здійснення заходів із професійної реадаптації учасників АТО/ООС, Революції Гідності та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, проходження освітньо-професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, спрямованих на сприяння підприємницької ініціативи на умовах співфінансування з обласного та місцевого бюджетів. На виконання даної Програми, на даний час проходить навчання особа з числа членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО в Державному університеті «Житомирська політехніка».

У ході обговорення міський голова зазначив: «Дякую за активну участь голові Ради ветеранів України Володимиру Лагуті. Однозначно погоджуюся з вашим твердженням, що ветерани – це потенціал та сила, який потрібно залучати до усіх процесів в громаді. Проблеми є і їх потрібно розв’язувати. З міського бюджету виділялися і будуть виділятися кошти на підтримку як ветеранів, так і діючих учасників АТО/ООС».

Також обговорили питання національно-патріотичного виховання молоді громади та залучення до цього процесу ветеранів АТО/ООС.

Ініціатор засідання круглого столу – депутат міської ради, заступник голови відокремленого підрозділу ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» Житомирської області Олег Годун.

 

Чат-бот Гаряча лінія