Відбулось засідання міської координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми

17 Квітня 2023, 11:58

14 квітня під головуванням заступника міського голови Наталії Борис відбулось засідання міської координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

На засіданні координаційної ради були розглянуті питання:

1. Про проведення інформаційно-просвітницької роботи серед дітей та молоді громади щодо попередження домашнього насильства та протидії торгівлі людьми, підвищення рівня правової культури та поінформованості населення про проблеми насильства в сім’ї.

2. Про проведення в освітніх закладах громади профілактичних заходів щодо попередження насильства над дітьми.

3. Про демографічну ситуацію в громаді.

Директором центру соціальних служб було проінформовано присутніх про те, що постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота в сім’ях, які перебувають на обліку та під соціальним супроводом міського центру соціальних служб як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Також проводиться ряд інформаційних заходів з учнями, спрямовані на попередження протиправної поведінки та булінгу в учнівському середовищі, підвищення обізнаності учнів з кримінальної та адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень та скоєння злочинів, проводиться профілактично-роз’яснювальна робота з особами щодо вирішення їх життєвих питань конструктивним шляхом, недопущення вчинення домашнього насильства, ретельного підбору соціального оточення, ведення здорового способу життя.

Згідно повідомлень про вчинення домашнього насильства – реагування мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. У 2023 році здійснено 5 виїздів: 3 – згідно отриманих повідомлень, 2 – планових, мета яких – моніторинг сімей, виявлення та попередження домашнього насильства.

Головним спеціалістом управління освіти і науки було проінформовано присутніх про те, що  питання запобігання та протидії домашньому насильству і жорстокому поводженню з дітьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності педагогічних колективів закладів освіти громади. У закладах освіти територіальної громади постійно проводиться робота з учасниками освітнього процесу щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

Провідну роль у цій роботі відіграють працівники психологічної служби,  які здійснюють психологічний та соціально-педагогічний супровід учасників освітнього процесу, надають групові та індивідуальні консультації, у тому числі дітям та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Щодо демографічної ситуації в громаді за звітний період 2022 року в м. Звягелі народилося 500 осіб, померло 866 осіб.

Підсумовуючи озвучені думки, є підстави вважати, що співпраця та взаємодія між органами та службами до повноважень та компетенції яких належить захист, підтримка та допомога особам, котрі постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також насильства відносно дітей, налагоджена та дає позитивні результати.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія