Відбулось засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та запобігання поширенню ВІЛ-інфекції /СНІДу

24 Листопада 2017, 7:24

23 листопада 2017 року у конференц-залі Будинку рад відбулось засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та запобігання поширенню ВІЛ-інфекції /СНІДу.

З вступним словом до присутніх звернувся начальник відділу з питань охорони здоров’я міської ради Любомир Дутчак. Затим було заслухано інформацію про хід виконання Міської цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, про що доповіла лікар-інфекціоніст Новоград-Волинського міськрай ТМО Ірина Дідик. Зокрема, основні акценти було зроблено на епідемічній ситуації з ВІЛ-інфекції, роботі по забезпеченню лікувально-діагностичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД, профілактиці вертикальної трансмісії ВІЛ, тестуванню та консультуванню на ВІЛ-інфекцію, тощо.

Так, в період з 1995 року по 1 жовтня 2017 року в місті Новограді-Волинському зареєстровано 462 ВІЛ-інфікованих. Станом на 1 жовтня 2017 року на диспансерному обліку знаходиться 188 мешканців міста, з них 6 дітей. За 9 місяців 2017 року на «Д» облік було взято вперше виявлених 28 мешканців міста, з них 26 дорослих та 2 дітей.

Амбулаторна допомога та диспансерний нагляд надається лікарями-інфекціоністами «Спеціалізованого кабінету по прийому ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД». Проводиться профілактичне лікування туберкульозу та діагностика туберкульозу у ВІЛ-інфікованих, профілактичне лікування опортуністичних інфекцій, консультування сімей з паліативної та хоспісної допомоги, також хворі отримують противірусну терапію та замісну отримуючу терапію на базі наркологічного диспансеру.

Стаціонарна допомога надається у відділенні за профілем захворювання, а при наявності опортуністичних інфекцій – в інфекційному відділенні. За 9 місяців 2017 року в інфекційному відділенні було проліковано 27 жителів міста.

Також учасниками засідання було погоджено заходи з проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (1 грудня 2017 року).

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія