Відбулось засідання спостережної комісії Новоград-Волинської міської ради

30 Вересня 2020, 16:22

30 вересня відбулося дистанційне засідання спостережної комісії міської ради, основне завдання якої – соціальний супровід умовно-достроково звільнених осіб від відбування покарання у виді позбавлення волі. Зокрема, спостережна комісія займається організацією та здійсненням громадського контролю за дотриманням прав, свобод та законних інтересів осіб засуджених до покарання, що не пов’язано з позбавленням волі та осіб, звільнених від відбування покарання; організацією виховної роботи з особами умовно-достроково звільненими від відбування покарання та громадським контролем за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; наданням допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Відтак, під час засідання провідний фахівець із соціальної роботи Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Бугаревич проінформувала про проведену роботу з особами, яких звільнено з державних установ «Сокирянська виправна колонія (№67)», «Миколаївська виправна колонія (№50)», «Райківська виправна колонія (№73)» та «Житомирська установа виконання покарань (№8)». А також надала звіт про здійснену за 9 місяців 2020 року роботу міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з особами, які перебували або перебувають у конфлікті із законом. Увагу було акцентовано на належній соціальній адаптації раніше засуджених осіб та унеможливлення їх повторного втягнення в злочинну діяльність.

Піврічний звіт діяльності Новоград-Волинського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області представила т.в.о. начальника зазначеного відділу Людмила Карплюк.

Крім того, заступник голови спостережної комісії Володимир Правило прозвітував про роботу спостережної комісії за ІІІ квартал 2020 року. Отож, протягом 9 місяців 2020 року спостережною комісією було надано допомогу умовно достроково звільненій особі. Члени комісії постійно сприяли в організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі.

Протягом звітного періоду проведено 3 засідання комісії, на яких розглянуті питання щодо: обліку осіб, умовно-достроково звільнених – 1; осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі – 7. Заслухано інформації представників Новоград-Волинського міськрайонного відділу філії державної установи «Центр пробації» у Житомирській області, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про надану допомогу особам зазначених категорій.

За даними установ станом на 30 вересня 2020 року:

– Новоград-Волинського міськрайонного відділу філії державної установи «Центр пробації» у Житомирській області: на обліку уповноваженого органу з питань пробації перебуває 122 засуджені особи та 50 порушників.

– Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: на облік сімей, які потрапили у складні життєві обставини, поставлено 6 сімей, де правопорушення вчинили неповнолітні. На обліку осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, з підставою вчинення протиправної поведінки, перебуває 5 осіб, 1 з них перебував під соціальним супроводом з метою соціальної адаптації умовно-достроково звільненої особи.

У 2020 році відмічається зменшення рівня рецидивної злочинності серед засуджених осіб, які перебували на обліку в порівнянні з 2019 роком.

Соціально-виховна робота із засудженими, які перебувають на обліку уповноваженого органу з питань пробації проводиться за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків повторного вчинення кримінальних правопорушень та передбачає диференційований підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи.

З засудженими особами постійно проводяться бесіди під час яких роз’яснюються порядок та умови відбування покарання, права та обов’язки, пов’язані із виконанням вироку, а також правові наслідки, за вчинення нових злочинів, порушення громадського порядку та ухилення від виконання покладених на них судом та законодавством обов’язків.

З метою профілактики правопорушень і рецидивної злочинності, негативних явищ серед підоблікових осіб, Новоград-Волинським міським центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді, Новоград-Волинським міськрайонним відділом філії державної установи «Центр пробації» у Житомирській області та іншими соціальними партнерами, організовуються та проводяться зустрічі для засуджених осіб. Дані заходи висвітлюються на веб-сайтах та в місцевих ЗМІ.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сприяє уповноваженому органу з питань пробації шляхом проведення соціального інспектування засуджених осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Оксана Талько, начальник відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія