Відбулося 47 засідання виконавчого комітету міської ради

10 Серпня 13:14

10 серпня відбулося чергове 47 засідання виконавчого комітету міської ради восьмого скликання. Відповідно до порядку денного розглянуто та прийнято 15 рішень.

Обговорено питання про роботу закладів культури і туризму міської ради у період воєнного стану в Україні. Проінформував членів виконавчого комітету начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Широкопояс.

Зазначалося, що у зв’язку з повномасштабним вторгненням
та агресією росії, в закладах галузі було запроваджено
ряд заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану». Заклади культури і туризму тимчасово призупинили свою діяльність задля безпеки працівників та їх родин.

Разом з тим, більшість представників галузі долучилися до культурного фронту та з перших днів війни проводили активну громадську, волонтерську діяльність. На базі міського Палацу культури імені Лесі Українки здійснюють свою діяльність волонтерський центр з пошиття маскувальних сіток та одягу
для військовослужбовців; міжнародна благодійна громадська організація «CARITAS» (гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб); благодійна організація «На благо України» (гуманітарна допомога
для внутрішньо переміщених осіб); проводяться гурткові заняття Центром позашкільної освіти.

З 1 квітня 2022 року згідно рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України та листа Новоград-Волинської районної військової адміністрації заклади культури і туризму міської ради відновили свою діяльність. Відтоді було організовано та проведено понад 250 загальноміських заходів. Значна кількість з них мала благодійний характер – здійснювався збір коштів на підтримку ЗСУ, організовано благодійні концерти для військовослужбовців у місцях несення служби, для внутрішньо переміщених осіб, сімей загиблих військовослужбовців та інших категорій населення.

Наразі актуальним є питання здійснення ремонтів укриттів та підготовка до роботи закладів культури та туризму в осінньо-зимовий період. Триває поточний ремонт укриттів міського Палацу культури імені Лесі Українки, Будинків культури сіл Пилиповичі та Великий Молодьків.

Як наголосив Олександр Широкопояс, заклади культури і туризму під час воєнного стану працюють в нових умовах та реаліях, наближаючи перемогу на культурному фронті, підтримуючи культурним продуктом ЗСУ, українців, зберігаючи українські культурні та духовні надбання.

Позитивно у своїх виступах оцінили роботу галузі культури і туризму міський голова Микола Боровець, заступник міського голови Ірина Гудзь, відзначаючи нові підходи, запровадження ефективних змін, культурне представництво громади серед європейських міст-партнерів, участь у грантових програмах з метою залучення для розвитку галузі позабюджетних коштів тощо.

З метою забезпечення безперебійного функціонування галузі житлово-комунального господарства під час дії воєнного стану, створення і використання необхідних резервів, фінансових та матеріальних ресурсів для реагування на кризові ситуації, виконавчим комітетом прийнято рішення про стратегічно-важливі підприємства критичної інфраструктури Новоград-Волинської міської ради.

Також схвалено ряд рішень про оренду майна комунальної власності, затверджено акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, створено комісію з питання безоплатної передачі у комунальну власність об’єктів нерухомого майна.

Задля підготовки, планування та організації евакуації населення громади у разі виникнення загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, виконавчим комітетом міської ради затверджено перелік збірних пунктів евакуації на території Новоград-Волинської громади.

З метою упорядкування території КТП «Міський ринок» та приведення тимчасових споруд до єдиного сучасного архітектурного вигляду, розглянуто та схвалено рішення про розроблення оновленої планувальної документації даного підприємства комунальної власності.  На виконання даних робіт передбачено термін два місяці.

Ряд розглянутих питань стосувалися соціальної підтримки вразливих верств населення, зокрема, надання адресної грошової допомоги. Також затверджено висновок органу опіки та піклування щодо повнолітньої особи. Прийнято рішення, які спрямовані на захист прав та законних інтересів дітей.

Внесено зміни до Програми шефської допомоги військовим частинам ЗСУ та іншим військовим формуванням на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням міської ради від 04.03.2021 №81.

Відповідно до Постанови КМУ від 11 березня 2022 р. №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», з метою ефективного використання коштів у міжсесійний період, рішенням виконавчого комітету внесені зміни до міського бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік.

Передбачено додаткове виділення коштів на проведення ремонту укриття в одному із закладів дошкільної освіти (310 тис. грн), підтримку ЗСУ (1 100 тис. грн), реконструкцію теплових мереж КП  Новоград-Волинськтеплокомуненерго» (171 тис. грн) та на встановлення камер відеоспостереження, які були передані нашій громаді за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Пряма трансляція 47 засідання виконавчого комітету міської ради восьмого скликання за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=dNZGtIDwD7g .

Чат-бот Гаряча лінія