Відбулося 79 засідання виконавчого комітету міської ради восьмого скликання: які рішення прийнято

25 Жовтня 2023, 11:55

25 жовтня під головуванням міського голови Миколи Боровця  відбулось чергове 79 засідання виконавчого комітету Звягельської міської ради. Розглянуто та затверджено 13 питань порядку денного.

 

Члени виконавчого комітету заслухали та обговорили інформацію про роботу Звягельської школи мистецтв, основним напрямком діяльності якої є забезпечення доступності для жителів громади мистецької освіти, створення можливостей розвивати свої природні здібності та таланти.

Наразі структура Звягельської школи мистецтв складається з музичного та образотворчого відділень. Станом на 01.09.2023 року у школі мистецтв навчається 696 учнів, з них 528 дітей на музичному відділенні та  168 – на образотворчому.

Колектив Школи мистецтв складається з 64  педагогів та 13 осіб технічного персоналу. Керівництво закладу веде постійну роботу по залученню молодих фахівців, інших нових спеціальностей до роботи. З вересня  в школі розпочато навчання на ударних інструментах.

Директорка Школи мистецтв  Лілія Полтавченко зазначила, що в громаді створені умови для фізичної та фінансової доступності початкової  мистецької освіти для різних соціальних верств населення. Так, в Школі мистецтв навчаються учні, які користуються державними пільгами по оплаті за навчання. Звільнені від оплати діти-сироти; учні з малозабезпечених родин; учні з багатодітних родин; діти з інвалідністю. Також частина учнів користуються пільгами, затвердженими виконавчим комітетом міської ради і компенсуються за рахунок коштів місцевого бюджету. Це – діти, батьки  яких загинули в АТО та під час бойових дій повномасштабного вторгнення російської федерації (звільнені від оплати  за навчання на 100%);  діти один з батьків, яких мають статус учасника бойових дій  в т.ч. є учасником АТО та ООС (звільнені від оплати за навчання на 50%); діти, батьки  яких є інвалідами  1 або 2 групи (звільнені на 50%).

У 2023 році за ініціативи управління культури і туризму міської ради відповідно до міської Програми фінансового стимулювання талановитих учнів та їх наставників, 34 учні-переможці всеукраїнських, міжнародних конкурсів та 19 викладачів були відзначені за свою професійну роботу.

Учні та викладачі школи беруть активну участь у конкурсах та фестивалях різних рівнів. За навчальний рік учні Школи мистецтв взяли участь у 47 міжнародних конкурсах, де отримали 62 призових місця; 21 всеукраїнських конкурсах (21 призове місце); 4 обласних конкурсах (6 призових місць) та 1 міському конкурсі, де здобули 4 призових місця.

Також членів виконавчого комітету поінформували про участь закладу у концертних заходах громади, виставкову та організаційну діяльність. Зокрема, Звягельська школа мистецтв виступає постійним організатором Всеукраїнського конкурсу юних скрипалів та віолончелістів, що носить ім’я нашого земляка, педагога, скрипаля Леоніда Варчина.  В рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела»  щорічно проводиться Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки», конкурс художніх творчих робіт «Лесині стежини», що у цьому році отримав статус Всеукраїнського.

У 2023 році до вищих навчальних закладів професійного спрямування вступили 6 випускників музичного відділення та 2 випускники образотворчого відділення.

Започатковано міжнародну співпрацю. У поточному році на запрошення польського міста  Кав’ярія Зебжедовська за сприяння управління культури і туризму міської ради народний ансамбль «Класік» Школи мистецтв відвідав республіку Польщу з метою участі у святкових заходах та обміну творчим досвідом. Також, учні Школи мистецтв взяли участь у церемонії відкриття ХХІІІ Полонських спортивних ігор шкільної молоді у Польщі.

Лілія Полтавченко поінформувала, що з серпня 2023 року проведені будівельні роботи по утепленню приміщень Школи мистецтв (заміна вікон і дверей) на суму 700 тис. грн за рахунок коштів місцевого бюджету.

Серед основних проблемних питань діяльності закладу – відсутність власного укриття, але наразі є можливість використовувати укриття одного із закладів освіти, що знаходиться поруч. Також, відсутні у школі концертний зал для виступів і репетицій колективів; приміщення для молодшого хору; приміщення для репетицій духового оркестру; аудиторія для розміщення більше 15 дітей з мольбертами.

Наявна і кадрова проблема: у зв’язку із воєнним станом деякі фахівці виїхали  і продовжують виїжджати за межі країни.

Також існує потреба забезпечувати молодим фахівцям безкоштовний проїзд  на роботу і в зворотному напрямку, якщо вони проживають у сільській місцевості або доїжджають до роботи у сільські школи, де проводять уроки на базі закладів загальної середньої освіти, до прикладу, в селі Пилиповичі.

Члени виконавчого комітету заслухали звіт директора Школи мистецтв та відзначили важливу роль закладу для багатостороннього розвитку, продуктивного дозвілля та емоційного розвантаження дітей. Особливо це актуально в умовах воєнного стану. Висловили побажання розширити напрями гурткової роботи, зокрема в селах громади, активніше використовувати приміщення будинків культури.

 

Рішенням виконкому у Звягелі створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті міської ради і затверджено її склад. Відповідно до Положення, Рада з питань внутрішньо переміщених осіб є консультативно-дорадчим органом, який утворюється для участі у реалізації регіональної політики у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, сприяння діяльності Звягельської міської територіальної громади у розвитку ефективних механізмів їх адаптації та інтеграції.

Серед основних завдань Ради:

– сприяння забезпеченню і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб з питань соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги та з інших питань;

– сприяння діяльності громади у розвитку ефективних механізмів адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб;

– сприяння залученню внутрішньо переміщених осіб до вирішення питань місцевого значення, зокрема шляхом їх залучення до участі в робочих групах, комісіях, інших консультативно-дорадчих органах з метою розроблення місцевих програм;

– подання пропозицій та рекомендацій щодо розвитку державно-приватного партнерства для вирішення питань адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в територіальній громаді;

– вивчення стану виконання законів та інших нормативно-правових актів у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб та подання пропозицій з метою забезпечення їх реалізації; тощо.

 

Також виконавчим комітетом прийнято наступні рішення:

 

– Про проведення вибіркових перевірок достовірності відомостей про розміщення внутрішньо переміщених осіб на території Звягельської міської територіальної громади.

– Про надання адресної грошової допомоги громадянам на лікування та в зв’язку з погіршенням матеріального стану.

– Про надання адресної грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, учасників бойових дій у зв’язку із військовою агресією рф та надання безповоротної фінансової допомоги членам добровольчих формувань Звягельської міської територіальної громади.

– Про захист житлових і майнових прав дітей.

– Про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

– Про внесення змін до заходів з підготовки галузей господарського комплексу Звягельської міської територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період 2023 – 2024 років.

 

Низка прийнятих рішень є ДСК.

 

З прийнятими рішеннями у встановлений чинним законодавством термін можна буде ознайомитися на порталі документів офіційного сайту міської ради https://portal.nvrada.gov.ua/

Пряма трансляція 79 засідання виконавчого комітету міської ради за посиланням https://youtu.be/Up5HfzQ138o

#Звягель  #Звягель_офіційний  #Звягель_виконавчий_комітет

Чат-бот Гаряча лінія