Відбулося чергове 45 засідання виконавчого комітету міської ради восьмого скликання

13 Липня 2022, 12:14

13 липня під головуванням міського голови Миколи Боровця відбулося чергове 45 засідання виконавчого комітету міської ради восьмого скликання.

Основним питанням порядку денного розглянуто пільговий відпуск лікарських засобів окремим групам населення та за певними категоріями в Новоград-Волинській міській територіальній громаді.

У своїй доповіді начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Алла Боришкевич зазначила, що пільговий відпуск лікарських засобів жителям громади здійснюється згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».

Зокрема, лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або з оплатою 50% їх вартості певним групам населення. Крім того, затверджено 35 категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно.

Також, з 2017 року в державі діє програма «Доступні ліки», яка забезпечує безоплатно або з доплатою отримувати лікарські засоби пацієнтам, що хворіють на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму, цукровий діабет, психо-неврологічні захворювання. Наголошувалося, що саме Програма «Доступні ліки» дозволяє збільшити доступність ліків для пацієнтів та зменшити фінансове навантаження на пацієнтів і бюджет міської територіальної громади. Національна служба здоров’я України напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за електронним рецептом.

Станом на 01.07.2022 року понад 14500 жителів Новоград-Волинської громади  підлягають пільговому забезпеченню лікарськими засобами.

На виконання програми про відшкодування витрат, пов’язаних з відпуском лікарських засобів безоплатно або на пільгових умовах відповідно до чинного законодавства, Новоград-Волинською міською радою в поточному році  виділено  4  млн грн.

Найбільше коштів передбачено на відшкодування витрат, пов’язаних з відпуском лікарських засобів безоплатно або на пільгових умовах для пацієнтів з онкологічними (27,7%), психо-неврологічними (23,2%) та орфанними захворюваннями (14,8%), для осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (13,7%).

Зазначалося, що в умовах воєнного стану виникали значні труднощі із постачанням лікарських засобів через порушення логістики, часткове або повне припинення роботи основних вітчизняних виробників медпрепаратів, також мало місце підвищення вартості фармацевтичної продукції.

Рішенням виконкому врегульовано питання пільгового відпуску лікарських засобів для внутрішньо переміщених осіб, які офіційно зареєстровані в нашій громаді. Також дано доручення надавати першочергову підтримку та допомогу у медичному забезпеченні учасників бойових дій, ветеранів ЗСУ, які проходять лікування та реабілітацію в закладах охорони здоров’я громади.

Під час засідання виконавчим комітетом прийнято ряд рішень щодо впорядкування нумерації будівель на вулицях та провулках Новоград-Волинської міської територіальної громади; про містобудівну діяльність; з питань комунальної власності.

Відповідно до вимог чинного законодавства, затверджено акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню.

Членами виконавчого комітету погоджено надання адресної грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій у зв’язку із військовою агресією російської федерації, а також громадянам в зв’язку з погіршенням матеріального стану та на лікування.

Затверджено ряд рішень у сфері захисту прав та законних інтересів дітей.

Онлайн-трансляція засідання виконавчого комітету міської ради за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=GPyOFH9kBDs.

Чат-бот Гаряча лінія