Відбулося чергове засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

5 Листопада 2021, 17:10

Голова ради, заступник міського голови Наталія Борис під час проведення чергового засідання наголосила на важливості безперервної роботи з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу.

«Дякую кожному, хто бере участь у роботі координаційної ради, а саме спеціалізованим закладам та установам міської територіальної громади і громадським організаціям», – зазначила під час вступного слова Наталія Борис.

На порядку денному було опрацьовано наступні питання:

– аналіз стану впровадження заходів, спрямованих на реалізацію Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитом на період до 2030 року;

– затвердження плану заходів санітарно-просвітницької роботи до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією;

– затвердження плану роботи міської ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2023 рік.

У ході наради лікар-інфекціоніст КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Ірина Дідик проінформувала присутніх про стан епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції. Було зазначено, що за період з 1995 року по 01.10.2021 року в м. Новограді-Волинському та районі зареєстровано – 794 ВІЛ – інфікованих (місто -557 осіб, район -237 особи), з них у 286 хворих діагностовано СНІД.

З кожним роком спостерігається тенденція до збільшення статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції.

З метою реалізації Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитом на період до 2030 року заклад охорони здоров’я проводить тестування на ВІЛ-інфекцію вразливих верств населення щодо даного захворювання, забезпечує лікуванням основного захворювання та супутніх. Вчасно проводиться постконтактна профілактика особам, що її потребують.

Лікар фтизіатир Юля Данилишин надала інформацію щодо стану захворюваності на туберкульоз в міській територіальній громаді. Наразі під наглядом протитуберкульозного кабінету перебуває 22 пацієнти на активну форму туберкульозу, що знаходяться на амбулаторному лікуванні. Юлія Василівна акцентувала увагу на зменшенні охоплення вакцинацією БЦЖ новонароджених, туберкулінодіагностикою дітей та підлітків.

Діагностика, лікування пацієнтів на ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз забезпечується за кошти держаного бюджету.

Враховуючи, що дані захворювання найбільше уражають соціально вразливі верстви населення, проблемним лишається питання медико-соціального супроводу, який сьогодні забезпечує благодійний фонд «Нехай твоє серце б’ється».

На зустрічі виступили представники громадських організацій, а саме Андрій Іванов, керівник Новоград-Волинського фонду «Подаруй життя», Катерина Особа, представник благодійного фонду «Нехай твоє серце б’ється», Наталія Новікова, представник ГО «Перспектива» та Наталія Бондарчук, голова міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста, які проінформували присутніх про заходи, які відбудуться в рамках Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією. До даних заходів будуть долученні заклади освіти громади.

На завершення присутні затвердили план роботи міської ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2023 рік.

 

Чат-бот Гаряча лінія