Відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради

24 Червня 2021, 18:42

Зміни в законодавстві щодо призначення житлових субсидій та надання пільг на житлово-комунальні послуги обговорили під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради, яке відбулося 23 червня під головуванням міського голови Миколи Боровця.

Наразі дане питання є вкрай актуальним, оскільки на рівні держави значно зросли ціни на енергоносії, що спричинить підвищення тарифів, зокрема на теплопостачання. Потрібно використовувати всі можливості для підтримки населення, яке і так знаходиться у вкрай важких соціально-економічних умовах. На цьому наголосив під час засідання очільник громади Микола Боровець.

Про реалізацію соціальної політики на території Новоград-Волинської  міської територіальної громади щодо призначення та виплати державних соціальних допомог і компенсацій, надання житлових субсидій та пільг відповідно до законодавства України доповіла начальник управління соціального захисту населення міської ради Лілія Хрущ.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є державна програма житлових субсидій. Завдяки даній програмі малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.

Станом на 01.01.2021 року було призначено субсидію на оплату житлово – комунальних послуг на опалювальний період – 6579 домогосподарствам та 168 домогосподарствам на придбання скрапленого газу та твердого палива, на суму – 62 млн. 548 тис. грн. Середній розмір субсидії становив 1638,21 гривні.

Постановами Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та від 19.05.2021 № 505 «Про деякі питання призначення житлових субсидій» внесено зміни до програми житлових субсидій.

Змінами передбачено, що розгляд питань стосовно призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020—2021 років, буде проводитись без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

  • надавалася у грошовій безготівковій формі (345 домогосподарств);
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи) (53 домогосподарства);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації ( 1 883 домогосподарства).

Наголошувалося, що із 6579 домогосподарств – одержувачів житлової субсидії в минулому опалювальному сезоні, звернутися за субсидією з новими заявою і декларацією має близько 2000 домогосподарств, а 4500 домогосподарствам субсидія на наступний період має бути призначена автоматично.

Також йшлося про те, що рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян буде приймаєтеся на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій у квітні 2021 року на відповідність деяким вимогам Положення про порядок призначення житлових субсидій.

З 1 травня 2021 року не передбачено призначення житлових субсидій на підставі рішень комісій, тому діюча міська комісія з питань призначень соціальних виплат як виключення припинила свою діяльність.

Доручено провести широку інформаційну кампанію серед населення про особливості призначення субсидій на новий опалювальний сезон, аби громадяни розуміли можливості отримання державної підтримки.

Рішенням виконавчого комітету погоджено тривалість поливального сезону на території міста Новограда-Волинського з 15 травня по 15 вересня. У даний період КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» виставлятиме рахунки приватним домоволодінням (1158 абонементів), які не мають лічильників води, за полив присадибних ділянок відповідно до норм.

Встановлено тариф на послугу (миття населення) дільниці «Лазня» КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» в розмірі 134 грн з людини за одне відвідування. Тариф встановлено з урахуванням усіх податків та обов’язкових платежів.

Під час засідання також прийнято ряд рішень щодо майна комунальної власності, квартирних питань, надано дозвіл на відключення споживачів від системи централізованого опалення.

З метою ефективного використання коштів у міжсесійний період, прийнято рішення виконавчого комітету про внесення змін до бюджету Новоград-Волинської  міської ТГ на 2021 рік. В подальшому дане питання затверджуватиметься на сесії міської ради.

 

Чат-бот Гаряча лінія