Відбулося громадське обговорення «Ментальне здоров’я: виклики та актуальність сьогодення”

19 Січня 2024, 12:31

18 січня 2024 року в Idea Hub відбулося громадське обговорення «Ментальне здоров’я: виклики та актуальність сьогодення»

Обговорення об’єднало широке коло учасників. До конструктивного діалогу доєдналися керівництво громади та району, а саме міський Голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко та начальник Звягельської районної військової адміністрації Іван Туровський, фахівці галузі охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, представники військових формувань, правоохоронних органів, ДСНС громади, спеціалісти Звягельської філії Житомирського обласного центру зайнятості, ЗМІ та громадськість. Особливою гостею заходу стала менеджерка з впровадження програм з ментального здоров’я й соціального розвитку Patn USAID Наталія Заїка. Зустріч модерувала заступниця міського голови Ірина Гудзь.
Наталія Заїка детально та доступно розкрила поняття ментального здоров’я та актуалізувала важливість та дочасність піднятого питання в умовах сьогодення. Зокрема наголосила, що ментальне здоров’я це не відсутність психічних захворювань. Це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Коли людина ментально здорова, то вона розуміє свої емоційні стани, здатна будувати стосунки з іншими, відкрита для навчання і розвитку, отримує задоволення від життя.
Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради Інна Вошко запрезентувала дорожню карту пацієнта ментального здоров’я. Зазначила, що у Звягельській громаді найбільше лікарів пройшли навчання щодо надання первинної медичної допомоги у сфері психічного здоров`я та долучаються до багатьох відповідних тренінгів та проєктів за темою ментального здоров’я.
Надалі обговорили виклики, діючі програми та можливості в сфері ментального здоров’я.
Учасники активно долучалися до обговорення, висловлювали свої пропозиції щодо впровадження підходів збереження ментального здоров’я у цивільних та військових у нашій громаді.

В сучасних умовах кожен з нас потребує підтримки. Важливо володіти навичками психологічної допомоги та самодопомоги, а, при необхідності, звернутися до спеціалістів. Це не слабкість, не забаганка й не соромно, а відповідально.

Чат-бот Гаряча лінія