Відбулося пленарне засідання 36-ї сесії Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання

1 Листопада 2019, 17:33

31 жовтня відбулось пленарне засідання 36-ї сесії міської ради сьомого скликання, на початку якого зареєструвалися 25 із 34 обраних депутатів міської ради.

Засідання провів секретар міської ради Василь Остапчук. Оскільки міський голова Віктор Весельський перебуває на лікуванні і згідно розпорядження від 04.09.2019 №422 (к) «Про покладання виконання обов’язків міського голови» виконання обов’язків з питань діяльності міської ради покладено на секретаря міської ради.

Відтак, в першу чергу було розглянуто питання, які за пропозицією засідання погоджувальної ради потребують обговорення на пленарному засіданні сесії: затвердження Програми забезпечення та покращення умов казначейського обслуговування міської об’єднаної територіальної громади у 2019-2020 роках, проведення земельних торгів у формі аукціону, викупу об’єкту нерухомого майна для суспільних потреб, майна комунальної власності, введення в дію рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця (ців) конкурсу: «Визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади», внесення змін у Програму фінансової підтримки об’єднань співвласників багатоквартирного будинку на 2019-2021 роки, делегування функцій замовника, тощо.

Зокрема, депутатами було внесено зміни до міського бюджету на 2019 рік. В тому числі, розподілено частину вільних залишків бюджетних коштів, виділених на потреби депутатських округів. Також затверджено субвенції, які надійшли з державного та інших бюджетів, і перерозподілено видатки міського бюджету.

Проект рішення «Про майно комунальної власності», який стосувався передачі майна КП «Шляхрембуд» на КП «Новоград-Волинськжитлосервіс», депутати не підтримали.

Також було проінформовано та взято до уваги відповідний проект рішення про результати роботи тимчасової контрольної комісії міської ради з питань вивчення ситуації, яка склалася на КП «Шляхрембуд» (створена відповідно до рішення міської ради від 26.09.2019 №788). Голова комісії, депутат міської ради Віталій Якубов зазначив, що комісією було проаналізовано фінансово-господарську діяльність комунального підприємства; досліджено причини, які створили передумови, що призвели до крадіжки майна комунального підприємства (відсутність охорони на об’єкті та контролю над діяльністю КП); визначено коло осіб, відповідальних за ситуацію, яка склалася на підприємстві (посадові особи всієї вертикалі міської влади).

Отож, комісією рекомендовано за незалежне виконання службових обов’язків профільного заступника міського голови і начальника управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради притягнути до дисциплінарної відповідальності шляхом звільнення з займаної посади, а також звернутися до правоохоронних органів та державної аудиторської служби в Житомирській області, провести аналіз господарської діяльності комунальних підприємств та підготувати проект рішення стосовно перерозподілу завдань і функцій.

Затим депутати заслухали звіт заступника міського голови Анатолія Легенчука про стан справ в житлово-комунальній сфері, для прийняття якого депутатам не вистачило голосів. Тож, на наступній сесії заступник міського голови звітуватиме повторно.

Також депутати заслухали та взяли до уваги звіт начальника управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександра Богданчука щодо ситуації, що склалася на комунальному підприємстві «Шляхрембуд».

Депутати скасували рішення міської ради від 05.09.2019 №777, яким було виведено зі складу виконавчого комітету міської ради Олександра Дюбо.

Ще одним рішенням виведено зі складу виконавчого комітету міської ради Юрія Кононенка та натомість введено – Миколу Заровного, який нещодавно призначений на посаду начальника Новоград-Волинського відділу поліції ГУ Національної поліції в Житомирській області. Цим же рішенням виведено зі складу виконавчого комітету Романа Михальчука, а натомість введено заступника начальника штабу військової частини 0409 Олексія Онищенка.

Далі депутати прийняли ряд проектів рішень, які було запропоновано розглянути за скороченою процедурою.

Наприкінці були розглянуті питання, які депутати внесли до порядку денного сесії на початку пленарного засідання: щодо поновлення Олени Пономаренко на посаді секретаря міської ради та щодо звільнення з посади секретаря міської ради Василя Остапчука, враховуючи виконавчі листи, які видані на підставі рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2018 року про негайне виконання рішення зазначеного суду щодо поновлення Пономаренко О.А. на посаді секретаря міської ради, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, а також накладення штрафів за невиконання вищевказаного рішення суду.

Отож, під час розгляду зазначених питань депутати більшістю голосів поновили на посаді секретаря міської ради Олену Пономаренко.

Затим таємним голосуванням було звільнено секретаря міської ради Василя Остапчука. За це рішення із 22 депутатів, які взяли участь у голосуванні, 18 проголосували «за», 2 – «утрималися» та 2 – «проти».

В зв’язку з тим, що секретар міської ради Василь Остапчук відмовився закривати пленарне засідання 36-ї сесії міської ради сьомого скликання, депутати своїм рішенням доручили зробити це Володимиру Федорчуку, обравши його головуючим.

Загалом, під час пленарного засідання було розглянуто та прийнято 35 рішень, з повними текстами яких, після їх підписання, можна буде ознайомитися на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради у рубриці „Нормативна база – Рішення міської ради“, результати поіменного голосування будуть розміщені у рубриці „Нормативна база – Результати поіменного голосування“.

Переглянути онлайн-трансляцію можна за посиланням: https://youtu.be/6WBrMflyCPA.

Чергову тридцять сьому сесію міської ради сьомого скликання планується скликати 24 грудня.

 

Чат-бот Гаряча лінія