Відбулося розширене онлайн-засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при обласній державній адміністрації
18.03.2021 року заступник міського голови Наталія Борис, начальник служби у справах дітей міської ради Нонна Лойко, т.в.о. директора міського центру соціальних служб Олена Котова та головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Яна Чайковська взяли участь у розширеному онлайн-засіданні Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при обласній державній адміністрації.
Слухали Миколу Кулебу – Уповноваженого Президента України з прав дитини, який розповів про трансформацію системи догляду та виховання дітей в Україні. Він подякував головам територіальних громад в яких створені служби у справах дітей та введені фахівці в центри соціальних служб. Адже в період пандемії, та реформи децентралізації питання дітей та робота з сім’ями значно ускладнюється. Зазначив, що з 66 територіальних громад у 63 створено служби у справах дітей.
Було наголошено на позитивних змінах в житті дітей, які були повернені з інтернатних закладів в родини та зазначено, що не зважаючи на розділення думок в суспільстві реформа буде продовжена. Необхідно зробити все можливе, щоб не допустити потрапляння дітей в заклади інституційного догляду, особливо дітей до 3-х років.
Змістовним був виступ Руслана Колбаси – генерального Директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики України, який також зазначив, що послуги сім’ям та дітям які перебувають у складних життєвих обставинах, захист прав та законних інтересів дітей в більшій мірі лягають на плечі територіальних громад.
Заступник голови ОДА – Віктор Градівський прозвітував про уже зроблені кроки щодо реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Житомирській області.
Виступала координатор Благодійного фонду «LUMOS» в Україні – Галина Булат про співпрацю фонду з Житомирською областю, відмітивши як позитивні сторони, так і невикористані можливості.
Загалом було обговорено ряд важливих питань та стратегій розвитку сімейних форм виховання, інклюзивної освіти, визначено напрямки роботи в громадах з метою зменшення дітей в закладах інституційного догляду.