Відбулося спецпогашення ювілейної поштової марки та художнього немаркованого конверта з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки

25 Лютого 2021, 22:15

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки 25 лютого відбулося спецпогашення ювілейної поштової марки та художнього немаркованого конверта у сучасному дизайні. Знаки поштової оплати, на яких Леся Українка зображена у стилі поп-арт, випущено Укрпоштою та в день її ювілею запущено в обіг штемпелем «Першого дня».

В урочистому спецпогашенні, що відбулося в Новоград-Волинському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, взяли участь міський голова Микола Боровець, завідувачка музею Віра Римська, заступники голови Житомирської ОДА Юрій Оханський та Віктор Градівський, директор Житомирської дирекції АТ “Укрпошта” Дмитро Шулевський, які, власне, і здійснили спецпогашення.

Одночасно з Новоградом-Волинським – місцем народження Лесі Українки, 25 лютого спеціальні погашення пройшли також у місцях, де жила поетеса – у с. Колодяжне Волинської області, м. Гадяч Полтавської області та у м. Києві. Для цього виготовлено чотири поштові штемпелі, два з яких прикрашено написами «Леся з нами :)», а на двох інших розміщено цитату із «Лісової пісні»: «Ні, я жива, я вічно буду жити».

Портрет Лесі Українки на ювілейному конверті створений у техніці постеризація у блакитно-жовтих кольорах. Він нагадує напрямок мистецтва поп-арт та роботи одного із його основоположників – художника українсько-лемківського походження Енді Воргола. Ще на конверті як повідомлення у гаджеті викарбувані найвідоміші рядки із віршів поетеси.

«Укрпошта експериментує з новими підходами у філателії. І саме поєднанням минулого та сучасного став цей конверт. У дизайні використані digital-тренди в стилістиці соцмереж, а не традиційне класичне зображення. Ми залучаємо художників із сучасним баченням, і я вдячний авторові концепту конверту і штемпелів спецпогашення, художникові Володимиру Тарану, який зумів так поєднати дві епохи. Ми прагнемо, щоб філателія як мистецтво прославляла наших найвідоміших українських поетів, письменників, митців, наші найкращі пам’ятки та туристичні об’єкти, а головне – була цікавою та актуальною для молоді», – повідомляє на офіційному сайті Укрпошти її генеральний директор Ігор Смілянський.

Дизайн конверта та штемпелів спецпогашення розробив художник Володимир Таран.

За задумом автора випуску Володимира Тарана, нова цифрова реальність вносить у наше життя нову графічну й образну естетику. Молодь зараз хоче креативності, все сприймає через екран гаджету та прості легкі форми. Тому таке рішення – відхід від усталеного класичного образу, спроба показати, що Леся – звичайна людина, така як ми, яка жила, боролася, творила. На фото, що бралося за основу, шия поетеси у коралях та намисті. На переосмисленому творчому образі, на місці прикрас – QR-код, який переносить нас у сучасність та нагадує вишиванку – код нації. І те й інше – інформаційні знаки і символи різних епох. А образ у блакитно-жовтих кольорах символізує нашу державу.

Тираж конверта до 150-річчя від дня народження Лесі Українки – 50 тисяч примірників.

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія