Відбулося урочисте відкриття шкільного проекту «Енергія в школах Новограда-Волинського 2015-2016» у рамках співпраці міста з Українсько-Німецьким Технічним Співробітництвом GIZ

27 Листопада 2015, 3:13

25 листопада в приміщенні НВК «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня» відбулося офіційне відкриття шкільного проекту «Енергія в школах Новограда-Волинського» в рамках співпраці Новограда-Волинського з проектом GIZ «Енергоефективність у громадах» у консорціумі з містами Житомир, Коростень, Бердичів.

Мета проекту – виховання культури ощадливого використання енергоресурсів серед молодшого покоління, зокрема школярів, залучення школярів до моніторингу споживання енергетичних ресурсів їхнім навчальним закладом, відслідковування та впровадження можливих ефективних найпростіших способів економії.

В кожній школі міста є своя енергетична команда, яка спільно з керівниками постійно проводять інформаційну-роз’яснювальну роботу, а також досліджують використання енергетичних ресурсів їх закладом, проводять аналіз даних та розроблять власні рекомендації. Результати цієї роботи стають основою дослідницького проекту, який команди мають можливість представляти та захищати на щорічному Фестивалі учнівських проектів «Енергоефективність та енергозбереження».

Під час заходу були представлені роботи цьогорічних переможців: проект «Велосипед. Альтернативний засіб пересування школярів» команди ЗОШ №7, проект «Energy Save: споживаймо енергію розумно» команди колегіуму та проект «Гальванічний елемент» команди ЗОШ №3.

Переможці конкурсу – учні ЗОШ №7 невипадково обрали тему свого дослідження, адже в цій школі не лише школярі, а й директор Віктор Іванович Овдіюк своєю їздою на велосипеді показує гарний приклад новоград-волинцям. Здавши макулатуру, учні зібрали кошти і власними зусиллями встановили велопарковку біля своєї школи. Команда ЗОШ №7 чекає фінансової підтримки від міської влади для реалізації свого проекту – встановлення необхідної кількості велосипедних парковок біля всіх загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Представники пілотних шкіл попереднього шкільного проекту Лариса Антонівна Капчинська та Олена Андріївна Головачук презентували напрацювання своїх закладів. Експерт проекту GIZ Дмитро Марусич високо оцінив ту роботу, яка вже зроблена і порекомендував нам провести спільний захід із містами-учасника консорціуму Коростенем та Бердичевом та поділитися досвідом. Крім того, Дмитро відмітив, що і перша навчальна зустріч із завгоспами загальноосвітніх навчальних закладів була продуктивною, адже завгосп НВК «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня», відвідавши тренінг ««Енергетичний менеджмент та моніторинг у будівлях», змогла одразу вказати підряднику на неякісне встановлення вікон у спортивному залі закладу та залучила експерта до вирішення цього питання.

У рамках шкільного проекту «Енергія в школах Новограда-Волинського 2015-2016 рр.» протягом навчального року заплановано проводжувати впровадження в навчальних процес питань пов’язаних з енергоефективністю та енергозбереженням; постійно проводити навчання для завідуючих господарством навчальних закладів та керівників енергетичних груп; збирати та аналізувати показники споживання енергетичних ресурсів установами, порівнювати їх з іншими школами міст-учасників консорціуму із застосуванням системи бенчмаркінгу для визначення найбільш енергоефективних будівель, а також, спільно із Українсько-Німецьким Технічним Співробітництвом GIZ, що співпрацює з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України розробити механізми із стимулювання колективів навчальних закладів та окремих осіб за отримані показники економії енергетичних ресурсів.

Про подальші заходи в рамках шкільного проекту та результати роботи буде повідомлятися додатково. Будьте енергоощадними!

 

Начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій,

Т.Ф. Левківська

 

Чат-бот Гаряча лінія