Відбулося відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта – рішення міської ради «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в період з 23.00 до 08.00 годин в межах території Звягельської міської територіальної громади»

26 Квітня 2023, 14:00

24 квітня у Великій залі будинку Рад (вул. Шевченка, 16) відбулося відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта – рішення міської ради «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в період з 23.00 до 08.00 годин в межах території Звягельської міської територіальної громади».

Заступниця міського голови Ірина Гудзь повідомила, що даний регуляторний акт планується ввести в дію після закінчення воєнного стану. В довоєнний час було встановлено години продажу алкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі з 8.00 до 23.00 години, що було затверджено рішенням міської ради № 267 від 08.06.2012року. Наразі встановлено години продажу алкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі з 10.00 до 19.00 години.
Метою проекту є зменшення вживання алкогольних напоїв серед населення (в тому числі підлітків, молоді) і впорядкування їх продажу в роздрібній торговій мережі громади.
Даним проектом рішення пропонується заборона продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в період з 23.00 до 08.00 годин в межах території Звягельської міської територіальної громади.
Начальник сектору дільничих офіцерів відділу превенції Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області Олександр Кур’ята зауважив про виявлення фактів продажу алкогольної продукції магазинами в нічний час. За результатами встановлених порушень було складено протоколи та передані на розгляд до адміністративної комісії при міській раді. Також, повідомив, що наразі ситуація покращилася, з березня 2023 року не встановлено жодного порушення продажу алкогольної продукції. Також, запропонував встановити обмеження з 22:00 до 08:00 години.
Начальниця відділу економічного планування та підприємницької діяльності наголосила, що важливо продовжувати боротися з продажем алкоголю в невстановлених місцях і, відповідно, неналежної якості, адже проблема продажу фальсифікованого алкоголю існує вже багато років.
Головний спеціаліст відділу економічного планування та підприємницької діяльності міської ради Олена Тімофєєва звернула увагу, що у відповідності до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» необхідне дотримання обов’язкових процедур під час прийняття рішення. Даний проект рішення – регуляторний акт було оприлюднено на сайті міської ради і на даний момент проходить процедуру громадського обговорення.
За результатами обговорення рекомендовано надати проект рішення – регуляторний акт «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в період з 23.00 до 08.00 годин в межах території Звягельської міської територіальної громади» до розгляду на сесії міської ради у відповідності до діючих норм законодавства.

Чат-бот Гаряча лінія