Відбулося засідання комісії з питань топоніміки і охорони культурної спадщини

12 Липня 2022, 8:55

Відбулося засідання комісії з питань топоніміки і охорони культурної спадщини, яка працює при виконавчому комітеті міської ради та яку очолює заступниця міського голови Наталія Борис.

Члени комісії працювали 07 та 11 липня. Опрацьовано згідно прийнятих рішень міської ради від 17.06.2022 року, питання щодо перейменування ряду вулиць та провулків Новоград-Волинської міської територіальної громади. Розглянуто рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту національної пам’яті, які розроблені для органів місцевого самоврядування щодо пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та СРСР. Напрацьовано ряд пропозицій щодо визнання такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, зокрема, до окремих пам’ятників та пам’ятних знаків, які розташовані на території громади.

Визначено, які захоронення воїнів, які загинули під час другої світової війни, необхідно перенести з публічного простору та перепоховати на центральному кладовищі та кладовищах громади. Відповідно до законодавства про місцеве самоврядування та законодавства у сфері охорони культурної спадщини, рекомендації комісії згідно протоколу буде надано на розгляд міського голови.

В разі погодження рекомендацій комісії, управління культури та туризму міської ради направить листи з клопотанням  до Міністерства культури та інформаційної політики України про надання дозволу на перенесення окремих пам’яток історії державного та місцевого значення, зняття з державного обліку окремих пам’яток тощо.

Чат-бот Гаряча лінія