Відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми

25 Квітня 2017, 6:47

24 квітня 2017 року під головуванням заступника міського голови Оксани Василівни Гвозденко відбулося друге засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. 

Директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лапинська Антоніна Андріївна доповіла про проведення інформаційно-просвітницької роботи серед дітей та молоді міста щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми, підвищення рівня правової культури та поінформованості населення про проблеми насильства в сім’ї. Зокрема міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено 2 «гарячих лінії» на тему протидія торгівлі людьми та 4 «гарячих лінії» на тему тендерна рівність в спеціалізованому формуванні психологічної допомоги «Телефон Довіри», охоплено 12 клієнтів, надано 12 інформаційних послуг. Також для молодих безробітних людей, які зареєстровані в центрі зайнятості було проведено 9 бесід «Запобігання торгівлі людьми. Гендерна рівність», охоплено 86 чоловік. Членам сімей, які перебувають на обліку сімей в СЖО, та не мають постійного місяця роботи, надаються соціальні послуги направлені на інформування пріоритетності працевлаштування в межах країни, наголошуються ризики, які можливі при роботі за кордоном. Двом особам, які перебувають під соціальним супроводом та закінчують навчання в професійному училищі, надані соціальні послуги щодо важливості легальної зайнятості. Як зауважила Антоніна Андріївна протягом І кварталу 2017 року надійшло одне повідомлення про вчинення насильства в сім’ї, факт вчинення насильства не підтвердився, повідомлень щодо випадків торгівлі людьми та їх органів до МЦСССДМ не поступало.

Начальник служби у справах дітей Бучинська Тетяна Мефодіївна поінформувала про пріоритети профілактичної роботи служби у справах дітей міської ради щодо роботи з дітьми, які зазнали насильства. Варто зазначити, що на обліку служби у справах дітей перебуває 2 дитини, які опинилися у складню життєвих обставинах у зв’язку з тим, що зазнали насильства. Як свідчить статистика, спостерігається тенденція щодо зменшення кількості дітей, які зазнали насильства в сім ї: у 2016 році – перебувало 4 дитини, а у 2015 році – 7 дітей. Службою у справах дітей спільно з суб’єктами соціального супроводу проводиться профілактично-роз’яснювальна робота з особою, яка вчинила насильство над дитиною, ініціюється питання перед Новоград-Волинським відділом поліції про притягнення до адміністративної відповідальності, а також направляється лист до МЦСССДМ щодо взяття під соціальний супровід сім’ї дитини, яка зазнала насильства та з метою надання психологічної та педагогічної консультації. До адміністративної відповідальності за ст. 184 кодексу України про адміністративні правопорушення притягнуто 1 батька та визнано винним у вчиненні насильства відносно дітей та призначено покарання у вигляді громадських робіт. Працівниками служби у справах дітей спільно з МЦСССДМ, Новоград Волинським відділом поліції Головного управління Національної поліції Житомирській області щоквартально проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей вищезазначеної категорії. У засобах масової інформації систематично висвітлюється існуюча в суспільстві проблема жорстокого ставлення до дітей, а особливо вчинення сексуальної насильства та експлуатації дітей, необхідності формування нетерпимого ставлення до цього явища. Останнім часом у соціальних мережах поширюється інформація щодо участі дітей у грі «Синій кит», «Тихий дім», участь у яких призводить до самогубства. У місті зафіксовано 1 факт участі дитини в таких іграх. Спеціалістами служби спільно з Новоград-Волинським відділом поліції, МЦСССДМ з дитиною і батьками було проведено профілактичну роботу та попереджено заподіяння шкоди життю та здоров’ю дитини на фоні негативного психологічного впливу на неї так званих груп смерті у соціальних мережах. Також щоквартально службою у справах дітей спільно з Новоград-Волинським відділом поліції проводиться профілактичний рейд «Захист суспільної моралі» у частині контролю за виробництвом та обігом продукції що містить елементи насильства та жорстокості (клуби, продукція, сайти). Аналіз ситуації в місті щодо вчинення насильства відносно дітей розглядається на засіданнях колегії служби у справах дітей.

Начальник управління освіти та науки міської ради Ващук Тетяна Володимирівна повідомила про проведення дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства над дітьми. Зокрема у І кварталі 2017 року фактів насилля над дітьми не було виявлено. У навчальних закладах наявні державні та локальні нормативні документи з даного питання, сплановані заходи щодо здійснення профілактики запобігання жорстокому поводженню з дітьми. Питання насилля над дітьми розглядалося на директорських нарадах,педрадах, здійснюється робота закладу щодо виконання програм; ознайомлення з нормативними документами; інструктивні посадові обов’язки; аналіз стану правої та виховної роботи; внутрішкільний контроль за відвідуванням; планування роботи щодо створення соціально-психологічних умов особистого саморозвитку школяра; про стан роботи з попередження жорстокості та насильства над дітьми. Ведеться просвітницька робота з педагогами в рамках шкільних методичних об’єднань класних керівників. У всіх навчальних закладах міста відбулася акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проведено тематичні бесіди, прес-експреси, зустрічі з представниками служб, випуск бюлетеня «Знаємо та виконуємо», анкетування, випуск буклету для батьків «Дитина – дзеркальне відображення родини». У навчальних закладах проведені батьківські збори щодо запобігання жорстокому поводженню з дітьми. Поновлено куточки з охорони прав та законних інтересів дітей. Здійснюється систематичний контроль за відвідуванням учнів. Проводяться різноманітні виховні заходи, вечори відпочинку, працюють гуртки, сплановано спортивні та туристичні змагання. Учні, які стоять на внутрішкільному обліку залучаються до громадської та гурткової роботи, беруть активну участь у спортивних змаганнях. З метою попередження правопорушень, бездоглядності серед учнів працюють ради профілактики правопорушень. Тетяна Володимирівна зазначила, що з метою вивчення ставлення старшокласників до проблеми насильства в нашому суспільстві та в шкільному середовищі, зокрема, виявлення моделей поведінки учнів у різних ситуаціях проявів насильства, дослідження причин і факторів, що породжують насильство та жорстоке поводження серед дітей, проводилось соціально-психологічне дослідження. Під час якого було опитано 230 учнів 11-17 років. 

Аналіз результатів опитування виявив, що проблема насильства, на думку старшокласників, є сьогодні надзвичайно актуальною. Тому вона потребує глибокого вивчення та комплексного підходу до програми профілактики даного явища в дитячому та молодіжному середовищах. Серед основних видів насильства, які становлять особливу небезпеку для розвитку особистості, на думку респондентів, є психологічне (емоційне) насильство в сім’ї, фізичне насильство та сексуальне кривдження. Основними причинами виникнення насильства серед молоді – вживання наркотичних речовин; наслідування негативних моделей поведінки дорослих та низький рівень педагогічної культури батьків, вплив засобів масової інформації, що пропагують культ сили. На думку респондентів, чинник „вулиці” має сьогодні значний вплив на формування світогляду молодої людини та містить небезпеку, пов’язану із залученням механізмів соціально-психологічного наслідування дій дорослих, які досить часто є антисоціальними і небезпечними для здоров’я дитини та ін.

Начальник управління статистики в місті Кур’ята Аліна Григорівна поінформувала про стан демографічного розвитку в місті Новограді-Волинському. Станом на 1 березня 2017 року чисельність наявного населення міста Новограда-Волинського становила 56366 осіб. За січень-лютий 2017 року кількість населення міста збільшилась на 50 осіб. Це відбулося виключно за рахунок міграційного приросту, який склав 72 особи, в той час, природне скорочення становило – 22 особи. За аналогічним період минулого року загальний приріст населення міста становив 6 осіб: цей показник складався з 19 осіб міграційного приросту та ІЗ осіб природного скорочення. Також Аліна Григорівна зазначила, що за два місяці поточного року у місті народилося 107 немовлят, а кількість померлих по місту становить 129 осіб. За 2016 рік у місті народилося 552 дитини, померло 683 особи, природне скорочення склало 131 особу. За рік міграційний приріст склав 292 особи – кількість прибулих до міста складає 987 осіб, вибуло – 695. 

Чисельність населення за статтю та віком станом на 1 січня 2016 року (оскільки розраховується один раз на рік) чоловіків – 26544 особи, жінки – 29934. Тривалий період хлопчиків народжується більше ніж дівчаток, тому до 35-річного віку чоловіків у місті більше ніж жінок, починаючи з 35 річного віку тенденція змінюється – жінок стає на 6% більше, з кожним роком цей відсоток зростає і у віці 70 і старше жінок більше ніж чоловіків у 2,1 рази.

Підсумовуючи зібрання Гвозденко О.В. рекомендувала й надалі широко проводити просвітницьку роботу з даних питань, активно проводити серед учнівської молоді опитування та анкетування та прийняти до відома інформацію про проведення інформаційної роботи з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

 

Відділ інформації та зв’язків 
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія