Відбулося засідання міської координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді

12 Липня 2021, 16:37

Під головуванням заступника міського голови, голови координаційної ради Наталії Борис відбулося засідання міської координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Координаційна рада є консультативно-дорадчим органом при виконавчому комітеті Новоград-Волинської міської ради, основним завданням якого є координація дій виконавчих органів міської ради, установ, закладів, організацій щодо формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у громадян, дітей та молоді, реалізації державної політики з національно-патріотичного виховання.

Відповідно до порядку денного на засіданні обговорено питання щодо:

– підготовки до проведення в Новоград-Волинській міській ТГ заходів до Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці Незалежності України;

– підведення підсумків щодо проведення заходів до Дня молоді та Дня Конституції України;

– організації роботи з сім’ями загиблих учасників бойових дій;

– розгляду Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року.

Зазначалося, що підготовка до відзначення Дня Державного Прапора та 30-ої річниці Незалежності України розпочата заздалегідь. Прийнято розпорядження міського голови від 18.01.2021 №14(о) «Про відзначення в місті Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці Незалежності України в Новоград-Волинській міській територіальній громаді», заходи в рамках ювілейної дати проводяться протягом 2021 року. На черговому засіданні організаційного комітету план заходів, що проходитимуть в громаді з нагоди державних свят, доопрацьовано та найближчим часом буде анонсовано.

На належному рівні в громаді було організовано та проведено значну кількість заходів до Дня молоді та Дня Конституції України. Схвальні відгуки отримав перший Звягельський бал, відзначення молоді в рамках конкурсу «Молодіжна хвиля», відзначення медалістів під час загальноміського заходу, молодіжні патріотичні, спортивні та розважальні заходи.

Щодо організації роботи з сім’ями загиблих учасників бойових дій доповідали начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Ярослав Циба, заступник начальника управління соціально захисту населення Надія Шатило, заступник директора центру соціальних служб Лариса Ведрук.

Наголошувалося, що на території Новоград-Волинської територіальної громади проживає 49 сімей загиблих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил. Турбота про кожного з них – одне з пріоритетних завдань у сфері соціального захисту населення.

З метою вирішення комплексу питань, пов’язаних з реалізацією прав учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО, ООС на території Новоград-Волинської територіальної громади діє “Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію міста Новограда-Волинського”, якою передбачено заходи на вирішення соціально-побутових проблем учасників АТО та їх сімей, а саме:

– за рахунок коштів місцевого бюджету членам сімей загиблих учасників АТО/ООС щомісячно надаються пільги в 50-процентному розмірі на житлово-комунальні послуги, тверде паливо і скраплений газ так в 2020 році профінансовано 236,4 тис.грн. На 2021 рік передбачено 300 тис.грн.;

– члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС забезпечені безоплатним проїздом в міському пасажирському транспорті та приміському залізничному транспорті;

– протягом 2020 року 56 членам сімей загиблих учасників АТО/ООС та 104 учасникам АТО/ООС виплатили разову грошову допомогу на суму 378,0 тис. грн., в 2021 році вже таку виплату отримало 50 членам сімей загиблих учасників АТО/ООС на суму 174,00 тис.грн.

Відповідно до рішення сесії міської ради в від 23.12.2020 №29 звільнені від плати за харчування в закладах загальної середньої освіти та в закладах дошкільної освіти діти, батьки яких мають статус учасника бойових дій АТО, ООС або загинули під час виконання службових обов’язків в зоні АТО, ООС.

Згідно рішення виконавчого комітету міської ради від 12.08.2020 року №1264 звільнені від оплати за навчання в Школі мистецтв міста на 2020-2021 навчальний рік на 100% діти, батьки яких загинули під час антитерористичної операції (Операції Об’єднаних сил) та звільнені на 50% діти, батьки яких мають статус учасника АТО/ООС.

В рамках міської програми «Соціальний захист вразливих категорій населення на 2017-2021 рр.» Новоград-Волинським міським центром соціальних служб із сім’ями загиблих учасників АТО організовано та проведено ряд заходів, серед яких:

– святковий захід з нагоди Дня Матері та Міжнародного Дня сім’ї «Вірне серце» для дружин та матерів, які втратили своїх чоловіків та синів в АТО спільно з ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» у місті Новоград-Волинський та 31-м Гарнізонним Будинком Офіцерів;

– онлайн майстер-клас «Виготовлення великодньої листівки спільно з Новоград-Волинським науково-технічним центром учнівської молоді (гурток «Майстерня декору»);

– до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України виготовлено інформаційний стенд «Загиблі учасники АТО Новоград-Волинської міської ТГ», який перебуває в Новоград-Волинському краєзнавчому музеї;

– щоденно працює міська спеціалізована служба «Телефон Довіри», куди можуть телефонувати сім’ї загиблих та зниклих безвісти учасників АТО для психологічної та інформаційної підтримки. Проводяться гарячі лінії, зокрема «Соціальна підтримка учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб»; «Гарантії та пільги УБД, учасників АТО/ООС» за участі представників Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У липні 2021 року запланована екскурсійна поїздка для членів сімей загиблих учасників АТО до м.Умань та м.Вінницю.

Директор міської централізованої бібліотеки Людмила Онищук розповіла присутнім про створення мультифункціонального соціального простору для ветеранів АТО/ООС, членів їх сімей, що відкрито в нашій громаді в рамках проекту “Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області” у співпраці з ГО “Сучасний формат” та ПРООН.

Під час засідання координаційної ради зазначалося, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 р. № 673 затверджено Державну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на період до 2025 року https://www.kmu.gov.ua/…/pro-zatverdzhennya-derzhavnoyi… .

Метою Програми є удосконалення та розвиток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності на основі єдиних суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність) і загальнолюдських цінностей, принципів любові і гордості за власну державу, її історію, мову, здобутки та досягнення у сфері культури, економіки, науки, спорту, дієве сприяння органам державної влади та органам місцевого самоврядування в захисті і охороні національної державності Українського народу, готовність до захисту державної незалежності і територіальної цілісності України, усвідомлення громадянського обов’язку із розвитку успішної країни та забезпечення власного благополуччя в ній.

На виконання загальнодержавного документа буде внесено на розгляд депутатів Новоград-Волинської міської ради місцеву програму національно-патріотичного виховання. На даний час триває робота над її розробкою.

 

Чат-бот Гаряча лінія