Відбулося засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

2 Квітня 2021, 21:00

Голова ради, заступник міського голови Наталія Борис наголосила на важливості реагування на виклики, пов’язані з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та безперервності лікування та діагностики туберкульозу.

З детальною інформацією про стан захворюваності на туберкульоз в Новоград-Волинській міській територіальній громаді виступила міськрайонний фтизіатр «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Ольга Акентьєва .

Вона повідомила, що за останній рік зросла кількість сімейних випадків туберкульозу, виявлено кілька нових випадків серед підлітків, також зросла кількість резистентних до лікування випадків. За 2020 рік виявлено активний туберкульоз у 26 жителів міської територіальної громади. Питома вага виявлених хворих при профоглядах становить 29,3%.

З минулого року в протитуберкульозному відділенні поліклініки консультативно-діагностичної допомоги КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» працює апарат молекулярно – генетичної діагностики, який дає змогу швидко і надійно діагностувати туберкульоз (раніше таке обстеження було доступне лише в обласному центрі). Кожен бажаючий може звернутися в протитуберкульозне відділення «Міськрай ТМО» через направлення сімейного лікаря або самостійно, та отримати консультацію фтизіатра.

З метою забезпечення безперервності лікування та діагностики туберкульозу, прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.11.2020 року №1463-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Державної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2020-2023 роки», відповідно буде розроблено міська програма.

За результатами засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу прийнято рішення: з метою активізації роботи щодо профілактики та виявлення захворювання оголосити в місті місячник боротьби з туберкульозом з 01.04.2021 по 30.04.2021р. та затвердити план заходів, які будуть проходити з дотриманням всіх карантинних вимог.

Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія