Відбулося засідання міської ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу

17 Березня 2023, 10:59

Відповідно до річного плану роботи щоквартально в громаді проводиться засідання міської ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. Головна мета – обмін інформацією та вжиття заходів щодо профілактики та лікування цих небезпечних захворювань.

Чергове засідання міської ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу відбулося 16 березня під головуванням заступника голови даного координаційного органу, начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Алла Боришкевич.

Згідно з порядком денним обговорено: аналіз епідемічної ситуації по захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію в Звягельській міській територіальній громаді; стан впровадження заходів, спрямованих на реалізацію Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитами до  2030 року; діяльність неурядових громадських організацій щодо здійснення медико-соціального супроводу представників уразливих груп населення, ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз.

Під час засідання  зазначалося, що в закладах охорони здоров’я громади в достатній кількості наявні протитуберкульозні та антиретровірусні препарати. Це дає змогу в повному об’ємі забезпечити пацієнтів як повноцінним лікуванням, так і профілактикою захворювань.

З початку поточного року спостерігається негативна тенденція щодо кількості вперше виявлених хворих на туберкульоз. Тому є потреба максимально активізувати заходи з профілактики та раннього виявлення пацієнтів на цю недугу. Зокрема:

  • проводити санітарно-просвітницьку та інформаційну роботу закладів охорони здоров’я серед населення;
  • продовжити скринінгове анкетування жителів громади з груп ризику по захворюваності на туберкульоз та серед внутрішньо переміщених осіб із залученням громадських організацій, міського центру соціальних служб, служби у справах дітей, управління соціального захисту населення;
  • з метою пропагування здорового способу життя до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 24 березня провести вуличні акції, інформаційно-просвітницькі заходи в закладах освіти.

Чат-бот Гаряча лінія