Відбулося засідання робочої групи з питань підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки населення
Новоград-Волинська міська об’єднана територіальна громада завжди була відкритою та активною до впровадження інновацій та перейняття передового досвіду. Так у співпраці з НУО “Сучасний Формат” в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів для участі в Проекті «Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області» було утворено робочу групу з питань підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки населення громади (розпорядження від 19.06.20 р. №116).
25 червня в конференц-залі Будинку рад відбулася перша зустріч даної робочої групи. До її складу увійшли заступник міського голови Оксана Гвозденко, начальник сектору превенції Новоград-Волинського відділу поліції ГУНП в Житомирській області Олександр Кур’ята, директор міського Молодіжного центру Володимир Ліберда, начальник відділу благоустрою УЖКГЕ та КВ міської ради Ігор Патюк, головні спеціалісти відділу підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування міської ради Віра Неживова та Ірина Потопальська, представники активних громадських об’єднань, зокрема ГО «Спілка Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій» Житомирської області, молодіжної ради, ГО «Новоград-Волинський відокремлений підрозділ громадської організації «Всеукраїнський союз ветеранів АТО», ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» у місті Новоград-Волинський. Головою робочої групи є Тетяна Кравчук, заступник директора з виховної роботи Новоград-Волинської ЗОШ №2.
На установчому зібранні обговорили цілі, завдання, формат подальшої роботи. Також членами робочої групи було прийнято Положення та план роботи. Секретар робочої групи, головний спеціаліст відділу підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування міської ради Віра Неживова поінформувала присутніх, що у вайбері створено групу для обміну ідеями, досвідом, спілкування тощо.
Обговорили та затвердили також основні напрямки, над реалізацією яких надалі працюватиме робоча група. Це патріотичне виховання із залученням ветеранів та військовослужбовців; безпека дорожнього руху; підтримка соціально незахищених верств населення та згуртованість населення в напрямку розвитку туризму та промоції Новоград-Волинської міської ОТГ.
Як зазначила директорка з розвитку НУО «Сучасний формат» Марина Хайнак, яка брала участь у засіданні онлайн, робоча група – це відкрита діалогова платформа у громаді, тому долучатися до її роботи можуть всі бажаючі активні представники громади, які мають соціально значущі ініціативи і прагнуть їх реалізувати, на це буде передбачено грантові кошти.
В рамках реалізації даного проекту спільно з ГО «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського» вже подано на розгляд дві проектні заявки.
Перша з них – «Безпечна громада. Розвиток потенціалу мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ з питань особистої безпеки». Проектом передбачено проведення тренінгів для молоді та ОСББ з питань безпеки, організація зустрічей молоді та поліції, уроків із питань громадської безпеки, проведення квесту, конкурсу малюнків, флешмобу, інформаційна кампанія у місцевих ЗМІ. Також заплановано встановлення 2-х ліхтарів на сонячному освітленні та відповідних безпекових знаків на пішохідному переході по вул. Житомирська, облаштування 3Д переходів біля шкіл.
Інша проектна заявка спрямована на покращення психо-емоційного стану ветеранів, учасників АТО та їх сімей шляхом облаштування куточку психологічного розвантаження у бібліотеці села Майстрів Новоград-Волинської міської ОТГ. Коштом проекту передбачається придбати м’які пуфи, диван для відпочинку, проектор, мультимедійну дошку, комп’ютер, навушники, шафу для книжок, облаштувати альтанку для спілкування на свіжому повітрі, придбати бігову доріжку, кардіотренажер.
На першому ж засіданні учасники робочої групи підтримали ще одну ідею активної молоді щодо встановлення на небезпечних пішохідних переходах біля дитячих садків та шкіл безпекових об’єктів – ростових фігур школяра. Розробити та подати проекту заявку планують найближчим часом.
Проводити засідання робочої групи з питань підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки населення вирішили щомісяця, а в разі потреби – невідкладно. На завершення зустрічі, заступник міського голови Оксана Гвозденко побажала робочій групі успіхів у реалізації всього запланованого та закликала присутніх представників громадських об’єднань бути активними у втіленні власних ідей.
Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради