Відбулись громадські слухання щодо прийняття правил стічних вод до системи централізованого водовідведення у місті Новограді-Волинському
Відбулись громадські слухання з обговорення проекту регуляторного акта – рішення виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення в місті Новограді-Волинському». Участь у зібранні взяли секретар міської ради Оксана Гвозденко, депутати міської ради, представники галузі житлово-комунального господарства, громадськість. Усі присутні мали змогу висловити пропозиції та зауваження до проекту документу.
Загалом, проект Правил встановлює порядок приймання стічних вод, визначає допустиму концентрацію забруднюючих речовин, що можуть скидатись до системи централізованого водовідведення, порядок контролю за виконанням даних правил, а також заходи впливу та відповідальність у разі їх порушення. Правила поширюються на:
– суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод) (КП НВМР «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», далі – ВУВКГ);
– юридичних осіб незалежно від форм власності;
– фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України;
– населення, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у приймальний пункт;
– населення, що відповідно до вимог законодавства, за відсутності централізованого водопостачання та водовідведення, зберігають рідкі відходи у вигрібних ямах, (септиках).
Відповідно до цих Правил ВУВКГ зобов’язане забезпечувати приймання, відведення і очищення стічних вод, здійснювати обстеження локальних очисних споруд і каналізаційної мережі споживачів, а також у разі виявлення порушень споживачами умов скидання стічних вод – вимагати їх усунення.
Під час громадських слухань розглянули порядок контролю за скидом стічних вод до систем централізованого водовідведення. Зокрема, зазначалося, що скидання дощової та талої води до систем централізованого водовідведення забороняється. Обговорено перелік речовин, що категорично не можуть скидатися до каналізації. Також з метою контролю за якістю стічних вод споживача ВУВКГ буде здійснювати відбір контрольних проб. За результатами аналізу контрольних проб ВУВКГ робитиме висновок щодо перевищення допустимої концентрації забруднюючої речовини у стічних водах споживача.
Проаналізували порядок приймання рідких відходів через приймальний пункт ВУВКГ. Йшлося про те, що приймання до системи централізованого водовідведення рідких відходів, які вивозяться асенізаційним транспортом (далі – перевізник) від споживачів усіх форм власності, здійснюється через приймальний пункт ВУВКГ, який знаходиться на вул. Олейнікова. Скидання таких рідких відходів у систему міської каналізації в місцях, що неузгоджені з ВУВКГ, забороняється. За зливання рідких відходів до системи централізованого водовідведення у невизначеному місці пропонується накладати штраф. Також висловлено пропозицію щодо обладнання асенізаційного транспорту перевізника GPS-навігаторами з приєднанням до системи навігації ВУВКГ.
Нормами чинного законодавства не допускається будь-яке самовільне приєднання об’єктів до діючих систем централізованого водовідведення, а це:
– приєднання до систем централізованого водовідведення, здійснене за відсутності технічних умов;
– приєднання до систем централізованого водовідведення, здійснене із порушенням наданих виконавцем технічних умов;
– приєднання до систем централізованого водовідведення, виконане без участі представників виконавця;
– користування системами централізованого водовідведення без укладання із виконавцем послуги договору про надання таких послуг;
– приєднання (врізка) до систем централізованого водовідведення дренажних та поверхневих стічних вод.
У разі самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення проводитиметься нарахування за послугу з урахуванням пропускної спроможності врізаної труби з розрахунку цілодобового отримання води та порушник буде зобов’язаний сплатити ці кошти за період не менше тридцяти діб.
За результатами засідання було прийнято рішення провести повторні громадські слухання з метою залучення більшої кількості жителів міста до обговорення. Про дату та час їх проведення буде анонсовано на офіційних ресурсах міської ради заздалегідь.
Детальніше з Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення в місті Новограді-Волинському можна ознайомитися за посиланням: https://info.nvrada.gov.ua/wp-content/uploads/2022/04/497_2022.docx.