Відбулися збори Новоград-Волинського відокремленого підрозділу Житомирської обласної громадської організації „Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій“

29 Лютого 2016, 6:10

28 лютого 2016 року відбулися збори Новоград-Волинського відокремленого підрозділу Житомирської обласної громадської організації „Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій“, яка була створена у листопаді 2015 року. Участь у засіданні взяли міський голова В.Л. Весельський, секретар міської ради О.А.Пономаренко. перший заступник міського голови С.Ю. Колотов, заступники міського голови Л.В.Шутова та Ю.Г.Юсипець, начальники управлінь та відділів міської ради та керівники бюджетних установ та організацій.

На початку заходу хвилиною мовчання присутні вшанували пам`ять загиблих земляків, тих, хто не повернувся з зони проведення АТО. Потому голова громадської організації В.М.Господинчик ознайомив присутніх з порядком денним. До речі, як зазначив Володимир Миколайович на зборах були присутні 72 члени організації із 94. Представники спілки воїнів Афганської війни привітали молодих ветеранів АТО та зачитали власні вірші присвячені воїнам 30 ОМБр та загиблим бійцям під Степанівкою. 

До слова був запрошений міський голова Віктор ВЕсельський, який зазначив, що у 2015 році сім’ям загиблих військовослужбовців з міського бюджету було надано матеріальну одноразову грошову допомогу на загальну суму 26.5 тис грн.. Надано матеріальну допомогу: учасникам бойових дій АТО на загальну суму 32,2 тис.грн., сім’ям осіб, учасників АТО на суму 15,5 тис.грн.. Виділено 42 земельні ділянки учасникам АТО для будівництва, з них 3 ділянки для членів сімей загиблих учасників АТО. А також 11 ділянок для будівництва індивідуальних гаражів. На черговому засіданні сесії міської ради буде розглядатися Програма на 2016 рік, якою передбачатимуться на потреби учасників АТО – 3179,6 тис.грн. коштів з місцевого бюджету. Також постійно ведеться робота щодо надання належного обов’язкового медичного огляду військовослужбовцям. Проведено диспансеризацію 379 учасників АТО, з них 344 охоплені оглядом, 65 оздоровлені в Житомирському обласному військовому шпиталі ветеранів війни в м.Бердичеві. Двоє учасників АТО забезпечені протезами нижніх кінцівок та одним протезом верхньої лівої кінцівки, а також ортопедичним взуттям. До речі Віктор Леонідович наголосив, що після проведення ряду домовленостей наші військовослужбовці, учасники АТО мають можливість отримання безкоштовної санаторно-курортної путівки для оздоровлення в с. Циблі Переяслав-Хмельницького р-у, Київської області.

Було придбано за державні кошти 21 квартиру для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО з них на даний час вже вручено ордери 11 сім’ям, решта 10 квартир – проходять оформлення документів. Придбано та вручено ордер на квартиру інваліду війни 2-ї групи. 

Також велика робота проводиться соціальними службами міста, здійснюється соціальна підтримка сімей, з’ясовуються їх потреби та інше. Створено соціальний проект «Соціальна підтримка учасників, інвалідів АТО та бойових дій, сімей, в яких загинули військові (чоловіки/сини) в АТО або зниклі безвісти м.Новограда-Волинського». Ведеться робота щодо забезпечення безоплатного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей учасників АТО та багато іншого. 

Під час зібрання членами громадської організації було піднято та озвучено ряд проблемних запитань в адресу міської влади. У своїй більшості вони стосувалися виділення земельних ділянок, житла, працевлаштування, надання матеріальної допомоги, нарікали на медичне обслуговування, високі ціни та забезпечення пільговими ліками. Перший заступник міського голови Сергій Колотов та заступник міського голови Лариса Шутова надавали вичерпні роз’яснення та шляхи вирішення піднятих проблем. Як наголосив міський голова В.Л.Весельський: «немає таких проблем, які не можливо вирішити, але існує ряд питань для вирішення яких потрібен певний час, а для цього потрібно всім разом згуртуватися та бути активними у їх вирішенні». Та запевнив усіх присутніх, що докладе максимум зусиль для того щоб вирішити підняті питання під час зібрання.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія