Відбулися звіти голів наглядових рад комунальних підприємств Звягельської міської ради

31 Березня 2023, 13:53

30 березня в ході пленарного засідання тридцять першої сесії Звягельської міської ради восьмого скликання відбулися звіти голів наглядових рад комунальних підприємств Звягельської міської ради.

Наглядові ради є ефективним інструментом контролю за діяльністю підприємств та забезпеченням реалізації їх статутних завдань.

У своїй діяльності вони керуються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 78 Господарського кодексу України та рішенням міської ради від 31.03.2022 №487 «Про наглядові ради юридичних осіб, заснованих Новоград-Волинською міською радою».

Метою діяльності наглядових рад є захист інтересів територіальної громади, як власника, забезпечення реалізації статутних завдань підприємства, підвищення ефективності управління та контроль за діяльністю керівника підприємства, в тому числі погодження проєкту стратегії, річного фінансового плану підприємства та звіту про його виконання, а також проєктів інших рішень, пов’язаних з господарською діяльністю підприємства, забезпечення запобігання, виявлення та врегулювання конфліктів інтересів керівників та членів наглядової ради, у тому числі за використанням майна підприємств в особистих інтересах та укладенням угод з пов’язаними особами, а також інформування виконавчих органів міської ради, у сфері управління яких знаходиться юридична особа, про виявлені порушення, визначення форм контролю за ефективністю управління підприємствами та ефективністю управління ризиками діяльності підприємств, а також вирішення інших питань, що згідно із законом і Статутом належать до виключної компетенції наглядової ради.

Свою діяльність наглядові ради здійснюють на принципах законності, захисту прав і законних інтересів громадян, соціальної справедливості, колегіальності, гласності і врахування громадської думки, поєднання місцевих і державних інтересів, інтересів особи і всього населення Звягельської територіальної громади.

Про роботу наглядової ради комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельводоканал» поінформував її голова Микола Максименко:

«Наглядова рада комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» утворена рішенням міської ради від 09.06.2022 №559. Затверджено її персональний склад в кількості 7 осіб.

Головою наглядової ради обрано Максименка Миколу Миколайовича.

Заступником голови наглядової ради обрано Савчука Олександра Миколайович.

Секретарем наглядової ради обрано Мірзабекяна Юру Левоновича.

Членами наглядової ради є також Седлецький Роман Анатолійович, Рудницький Дмитро Вікторович, Годун Олег Вікторович, Кучерявенко Любов Леонідівна.

Члени наглядової ради та голова наглядової ради брали активну участь в розробці плану заходів щодо подальшого розвитку водопровідно-каналізаційного господарства в місті, проводили постійний контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємства, вносили пропозиції його директору щодо покращення стану справ на об’єктах водоканалу. Брали активну участь щодо впровадження та планування подальших кроків зменшення енергоспоживання та впровадження енергоефективних заходів.

Засідання наглядової ради проводилися відповідно до Регламенту діяльності наглядової ради.

Проведено 3 засідання наглядової ради, де було заслухано:

– звіт щодо фінансово-господарської діяльності КП ЗМР «Звягельводоканал» за 2022 рік;

– погоджено план фінансової та господарської діяльності на 2023 рік;

– план заходів, який планується реалізовувати у 2023 році.

Пропозиції наглядової ради відображені та прийняті рішеннями міської ради, в наступних документах:

– «Програма економічного і соціального розвитку Звягельської територіальної громади на 2023 рік»;

– «Муніципальний енергетичний план Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки».

А також відображені та прийняті рішеннями виконавчого комітету міської ради, в наступних документах:

– «Про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельводоканал»;

– «Про затвердження плану фінансово-господарської діяльністі комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельводоканал» на 2023 рік».

За результатами роботи в 2022 році підприємство КП ЗМР «Звягельводоканал» нажаль є збитковим.

Основною причиною збитковості є не встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. А також постійне зростання вартості основних складових витрат підприємства, в першу чергу електроенергії.

Для здійснення ремонтних робіт, закупівлі комунального транспорту та матеріалів для ремонту мереж у 2022 році із бюджету громади було виділено 30 676,34 тис. грн.

Таким чином підприємством реалізовані такі заходи, як ремонт водопроводу на вул. Михайла Вербицького, реконструкція частини каналізаційної мережі на вул. Соборності.

Закуплено насоси для стічних вод та шафу керування на ГКНС, насоси та шафу управління на ЦКНС. Також закуплено електролізну установку з виробництва гіпохлориту натрію та станцію автоматичного дозування реагентів на ВНС 2-го підйому. Замінено фільтруючий матеріал на фільтрах станцій очищення води. Оновлено парк комунального автотранспорту підприємства на 4 одиниці. Закуплено генератори на ВНС основного виробництва, на ЦКНС та на ГКНС, а також перетворювачі частоти, засоби компенсації реактивної потужності та інше спеціальне обладнання».

Про роботу наглядової ради комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельсервіс» розповів її голова Андрій Рассадін:

«Наглядова рада комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськжитлосервіс» утворена рішенням міської ради від 09.06.2022 №561. Затверджено її персональний склад в кількості 6 осіб.

Головою наглядової ради обрано Рассадіна Андрія Олексійовича.

Заступником голови наглядової ради обрано Іванченка Дмитра Володимировича.

Секретарем наглядової ради обрано Сухих Андрія Юрійовича.

Членами наглядової ради є також Поліщук Олександр Васильович, Годун Олег Вікторович, Костриков Олексій Сергійович.

Члени наглядової ради та голова наглядової ради брали участь в розробці плану заходів із благоустрою міста, що займає найбільшу частку серед напрямків діяльності підприємства. Аналізували фінансово-господарську діяльність та вносили пропозиції директору щодо роботи КП ЗМР «Звягельсервіс».

Засідання наглядової ради проводилися відповідно до Регламенту діяльності наглядової ради.

Проведено 2 засідання наглядової ради, де було заслухано:

– звіт щодо фінансово-господарської діяльності КП ЗМР «Звягельсервіс» за 2022 рік;

– план заходів, який планується реалізовувати у 2023 році.

Пропозиції наглядової ради відображені та прийняті рішеннями міської ради в Програмі економічного і соціального розвитку Звягельської територіальної громади на 2023 рік та у бюджеті територіальної громади.

З врахуванням пропозицій наглядової ради на розгляд виконавчого комітету міської ради були направлені документи:

– «Про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельсервіс»;

– «Про затвердження плану фінансово-господарської діяльністі комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельсервіс» на 2023 рік».

Підприємство завершило 2022 рік з прибутком у сумі 349,9 тис. грн.

Для виконання статутної діяльності підприємство у 2022 році за кошти бюджету територіальної громади закуплено автовишку та бульдозер. Також завдяки міжнародній співпраці підприємство отримало новий екскаватор.

З бюджету міської територіальної громади в 2022 році виділено кошти в сумі 43421,9 млн. грн.

Ці кошти були спрямовані на заходи по благоустрою в місті та утриманню дорожнього господарства громади, а саме: поточний ремонт доріг, прибирання доріг та тротуарів, зимове утримання доріг, ремонт та обслуговування електромереж зовнішнього освітлення, світлофорних об’єктів та ливневої каналізації, здійснення санітарної очистки та вивіз ТПВ, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, утримання в належному стані зупинок міського транспорту та встановлення нових, утримання кладовищ, зрізання аварійних дерев, відлов та стерилізація безпритульних тварин, утримання місць загального користування, в тому числі площ, парків, скверів, пам’ятних знаків, здійснювалось озеленення міста, догляд за деревами, кущами, квітниками, косіння газонів та створення місць відпочинку громадян зі встановленням паркових лав та інше».

Про роботу наглядової ради комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельтепло» поінформувала її голова Валентина Тростенюк:

“Наглядова рада КП ЗМР “Звягельтепло” була утворена 09.06.2022 на підставі рішення міської ради у кількості 7 осіб.

Відповідно до Положення наглядова рада є постійно діючим колегіальним контролюючим органом, який здійснює контроль за діяльністю КП ЗМР “Звягельтепло”.

До складу наглядової ради входять:

Колотов Сергій Юрійович, Крапівницька Світлана Вікторівна, Литвин Петро Михайлович, Табалюк Віталій Станіславович, Тростенюк Валентина Василівна, Якубов Віталій Олександрович, Ящук Ірина Климівна.

На першому засіданні Наглядової ради було обрано:

голову наглядової ради – Тростенюк В.В.;

заступника голови наглядової ради – Литвина П.М.;

секретаря наглядової ради – Колотова С.Ю.

За звітний період Наглядовою радою було проведено 3 планові засідання, які скликались за ініціативою голови Наглядової ради.

Зокрема, на засіданнях Наглядової ради було розглянуто та прийнято рішення стосовно:

– обрання голови наглядової ради;

– обрання заступника голови наглядової ради;

– обрання секретаря наглядової ради;

– затвердження регламенту роботи наглядової ради;

– затвердження плану роботи Наглядової ради на ІІ півріччя 2022 року.

Заслухано директора КП ЗМР “Звягельтепло”:

– про результати роботи за І півріччя 2022 року;

– про підготовку підприємства до опалювального сезону;

– про результати переговорів по придбанню генераторів;

– про освоєння підприємством бюджетних коштів на поповнення статутного капіталу;

– про результати роботи за 9 місяців;

– про результати роботи підприємства за 2022 рік та про стан проходження опалювального сезону.

Крім того, наглядовою радою погоджено включення в план соціально економічного розвитку на 2023 рік потребу у технічному переоснащенні котелень на вул. Гетьмана Сагайдачногота вул. Соборності, а також придбанні самоскиду з маніпулятором.

За результатами 2022 року підприємство закінчило зі збитками по наданню послуг з постачання теплової енергії в сумі 16 233,7 тис. грн., поскільки діючий тариф по групі споживачів “Населення” не переглядався відповідно до дотримання умов Меморандуму, яким був запроваджений мораторій на підняття тарифів по населенню та відповідно до Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» запроваджений мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії для всіх категорій споживачів протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, тому розміри тарифів на послуги з постачання теплової енергії залишилися незмінними.

На виконання Закону України «Про заходи спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення» підприємству територіальною комісією з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах узгоджений розмір з різниці в тарифах в сумі – 22 233,5 тис. грн за період з 01 червня 2021 року по вересень 2022 року, який буде відшкодований в 2023 році. Крім того, за період четвертого кварталу 2022 року розрахований розмір з різниці в тарифах на суму – 5 113,5 тис. грн, який вже узгоджений територіальною комісією з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах.

Отже, загальний розмір на відшкодування з різниці в тарифах по підприємству – 27 347,0 тис. грн, в т.ч. за 2021 рік – 9 684,3 тис. грн та 2022 рік – 17 662,7 тис. грн, що відповідає заборгованості за спожитий природний газ перед ТОВ “ГК “Нафтогаз Трейдинг”.

Про роботу наглядової ради комунального підприємства Звягельської міської ради «Наталівка» повідомив її голова Віктор Черевко:

Наглядова рада комунального підприємства Наталівської сільської ради» утворена рішенням міської ради від 09.06.2022 №562. Затверджено її персональний склад в кількості 6 осіб.

Головою наглядової ради обрано Черевка Віктора Володимировича.

Заступником голови наглядової ради обрано Махновецького Олександра Петровича.

Секретарем наглядової ради обрано Прищепу Світлану Михайлівну.

Членами наглядової ради є також Олейник Ігор Олександрович, Доля Олександр Петрович.

КП «Наталівка» засноване Наталівською сільською радою в 1999 році.

Підприємство надає послугу із водопостачання та водовідведення мешканців с. Наталівки та послугу із поводження із побутовими відходами. З приєднанням громад напрямки діяльності комунального підприємства розширились, наразі КП «Наталівка» організовує роботи з благоустрою в старостинських округах разом із старостами. У 2022 році організовано централізований збір сміття в округах.

Підприємство завершило 2022 рік з прибутком у сумі 7,3 тис. грн.

Засідання наглядової ради проводилися відповідно до Регламенту діяльності наглядової ради.

Проведено 2 засідання наглядової ради, де було заслухано директора підприємства з наступних питань:

– структура та фінансовий стан підприємства;

– стан матеріально технічного забезпечення;

– структура тарифу на водопостачання та водовідведення;

– організація централізованого збору побутових відходів та інші питання.

Пропозиції наглядової ради відображені та прийняті міською радою в у бюджеті міської територіальної громади та в рішенні виконавчого комітету міської ради «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для комунального підприємства Наталівської сільської ради».

Розгляд питань, які виносилися на засідання наглядової ради та прийняті за результатами засідання рішення відображені в протоколах».

Наглядовими радами комунальних підприємств Звягельської міської ради була проведена результативна, плідна робота, незважаючи на зайнятість та завантаженість їх членів за основним місцем роботи. Члени наглядових рад працювали злагоджено, відповідально та професійно.

Чат-бот Гаряча лінія