Відбулися звіти голів спостережних рад закладів охорони здоров’я Звягельської міської ради

31 Березня 2023, 14:47

Під час пленарного засідання 31 сесії міської ради восьмого скликання відбулися  звіти голів спостережних рад закладів охорони здоров’я Звягельської міської ради

Спостережна рада – це дорадчий орган, основною метою діяльності якого є участь в управлінні охороною здоров’я, забезпечення контролю за дотриманням прав пацієнтів, вимог законодавства при здійсненні медичного обслуговування населення, фінансово-господарською діяльністю, сприяти розвитку і  покращенню матеріально – технічної бази та інфраструктури закладу охорони здоров’я.

У своїй діяльності спостережна рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, Статутом закладу охорони здоров’я і Положенням про спостережну раду.

Метою діяльності спостережної ради є сприяння реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я на місцевому рівні.

 

Про роботу за 2022 рік спостережної ради комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайТМО» (нині «Звягельська багатопрофільна лікарня» Звягельської міської ради прозвітував її голова Петро Литвин:

Спостережну  раду комунального некомерційного підприємства «Новоград – Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» створено рішенням міської ради від 09.06.2022 № 557. Затверджено її персональний склад в кількості 14 осіб.

До складу спостережної ради ввійшли депутати міської ради, представники громадськості, голови та  представники інших територіальних громад, сіл, селищ Звягельського району та представник від міського голови.

Засідання спостережної ради проводилися у відкритому режим. Протягом 2022 року відбулося 3 засідання.

Основні питання, які розглядалися під час засідання наступні:

 1. Ознайомлення із структурою та фінансовим станом підприємства.
 2. Аналіз роботи структурних підрозділів підприємства.
 3. Стан матеріально-технічного забезпечення.
 4. Забезпечення лікарськими засобами, засобами індивідуального захисту.
 5. Аналіз кадрового забезпечення.
 6. Аналіз забезпечення харчування пацієнтів.
 7. Готовність підприємства до надання медичної допомоги в разі спалаху інфекційних захворювань.
 8. Стан укриттів.
 9. Організація медичної допомоги в разі відсутності світла.
 10. Аналіз фінансово-господарської діяльності за 9 міс. та за рік.
 11. Проведення аналізу надходжень коштів від надання платних послуг.
 12. Участь у функціонуванні підприємства міської територіальної громади та територіальних громад сіл, селищ Новоград-Волинського району.
 13. Хід виконання ремонтних робіт по договору «Капітальний ремонт частини приміщення 5 поверху у відділення комплексної реабілітації в корпусі № 2 КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО».
 14. Розгляд скарг населення щодо медичного забезпечення.
 15. План розвитку підприємства на 2023 рік.

Під час засідання членам спостережної ради надавалася розгорнута інформація в друкованому вигляді по всіх питаннях, що розглядалися на порядку денному.

Також, проводився розгляд питань щодо дотримання закладом охорони здоров’я прав та забезпечення безпеки пацієнтів під час здійснення медичного обслуговування.   Впродовж року, спостережною радою було розглянуто одну скаргу від пацієнта.

Недоліків в  діяльності закладу охорони здоров’я, випадків недодержання вимог законодавства  під час здійснення медичного обслуговування населення спостережною радою не виявлено.

Фінансовий стан підприємства.

З бюджету міської територіальної громади в 2022 році було виділено кошти в сумі – 29 633,9 тис.грн.

Ці кошти були спрямовані на оплату комунальних послуг та енергоносіїв,  медикаменти та перев’язувальні матеріали, поточний ремонт укриттів, заміну дверей в лікувальному корпусі, придбання ламп УФО,  відеогастроскопа, генератора, облаштування станції киснепостачання  та ряд інших заходів.

Основний дохід підприємств залежить від їх основної діяльності, тобто від надання медичних послуг, роботу яких оплачує Національна служба здоров’я України відповідно до укладених договорів. В 2022 році підприємство уклало з Національною службою здоров’я України 21 договір за Програмою медичних гарантій.

Пропозиції спостережної ради щодо розвитку матеріально-технічної бази та інфраструктури підприємства відображені та прийняті рішеннями міської ради, в наступних документах:

 • «Програма розвитку та фінансової підтримки КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» на 2023 рік»
 • «Програма економічного і соціального розвитку Звягельської територіальної громади на 2023 рік»
 • «Муніципальний енергетичний план Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки».

На офіційному сайті КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня» Звягельської міської ради щотижнево висвітлюється інформація про наявність лікарських засобів на підприємстві, які придбані за кошти бюджети та як гуманітарна допомога.

Розгляд питань, які виносилися на засідання спостережної ради та прийняті за результатами засідання рішення відображені у протоколах, які оприлюднювалися на офіційному веб-сайті міської ради з урахуванням вимог законодавства.

 

Про роботу за 2022 рік спостережної ради комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради прозвітувала її голова Валентина Тростенюк.

Спостережна рада  комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради створена рішенням міської ради від 09.06.2022  № 558 як наглядовий орган закладу охорони здоров’я комунальної форми власності.      

Затверджений персональний склад спостережної ради  в кількості 8 осіб.

На першому  засіданні було обрано голову, заступника голови та  секретаря спостережної ради.

Протягом 2022 року проведено 3 засідання, під час яких розглядалися наступні питання:

 • ознайомлення із структурою, штатною чисельністю, кадровий потенціал та фінансовий стан підприємства;
 • матеріально-технічне забезпечення;
 • організація роботи амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, 3 з яких функціонують в с. Пилиповичі, Наталівка, Великий Молодьків;
 • організація роботи медичних пунктів тимчасового базування, які розташовані в с. Дідовичі, Городище, Груд, Борисівка, Майстрів, Майстрів Воля, Олександрівка, Маковиці;
 • стан готовності підприємства до роботи в умовах пандемії короновірусу;
 • аналіз фінансово-господарської діяльності за 9 міс. та за рік
 • співпраця з НСЗУ (підписані та заплановані до підписання пакети медичних послуг),
 • план розвитку підприємства на 2023 рік;
 • інші питання.

Також, проводився розгляд питань щодо дотримання закладом охорони здоров’я прав та забезпечення безпеки пацієнтів під час здійсненням медичного обслуговування.  Впродовж року жодної скарги на розгляд спостережної ради не надійшло.

Недоліків в  діяльності закладу охорони здоров’я, випадків недодержання вимог законодавства  під час здійснення медичного обслуговування населення спостережною радою не виявлено.

Фінансовий стан підприємства.

З бюджету міської територіальної громади в 2022 році було виділено кошти в сумі –  8 239 607,40 тис.грн.

Ці кошти були спрямовані на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, медикаменти та перев’язувальні матеріали, заробітна плата працівників медичних пунктів тимчасового базування та на забезпечення соціального захисту населення (пільгові медикаменти, технічні засоби, продукти харчування для дітей з орфанними захворюваннями (фенілкетонурія)).

Основний дохід підприємств залежить від їх основної діяльності, тобто від надання медичних послуг, роботу яких оплачує Національна служба здоров’я України відповідно до укладених договорів. В 2022 році підприємство уклало з Національною службою здоров’я України 4 договори за Програмою медичних гарантій.

Відповідно до проведених аналізів роботи комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської  міської ради, надавались пропозиції щодо покращення роботи підприємства, а саме:

 1. З метою покращення доступності, безпечності в наданні медичної допомоги жителям громади, створення комфортних умов для роботи персоналу розглянути можливість збільшення площ.
 2. Активізувати санітарно-просвітницьку роботу з населенням щодо профілактики ряду захворювань.
 3. Удосконалення спроможної мережі надання первинної медичної допомоги, з оптимізацією її надання в сільській місцевості.
 4. Необхідність проведення капітальних ремонтів АЗПСМ № 2, 3, 4, МПТБ,

придбання транспортного засобу для АЗПСМ № 8 та для надання медичної допомоги паліативним пацієнтам на дому.

 1. Для покращення матеріально-технічного стану підприємства продовжувати залучати додаткові кошти через грантові програми.

Пропозиції спостережної ради щодо розвитку матеріально-технічної бази та інфраструктури підприємства відображені та прийняті рішеннями міської ради, в наступних документах:

 • «Програма розвитку та фінансової підтримки КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської міської ради на 2023 рік»
 • «Програма економічного і соціального розвитку Звягельської територіальної громади на 2023 рік»
 • «Муніципальний енергетичний план Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки».

 

Розгляд питань, які виносилися на засідання спостережної ради та прийняті за результатами засідання рішення відображені у протоколах, які оприлюднювалися на офіційному веб-сайті міської ради з урахуванням вимог законодавства.

 

Депутати міської ради заслухали та взяли до уваги звіти голів спостережних рад закладів охорони здоров’я Звягельської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія