Відбувся круглий стіл на тему: «Боротьба за свободу і незалежність українських земель. Уроки історії»

29 Серпня 16:57

26 серпня 2022 року відбувся круглий стіл на тему: «Боротьба за свободу і незалежність українських земель. Уроки історії».

Участь у заході взяли міський голова Микола Боровець, заступниця міського голови Наталія Борис, начальник управління освіти і науки Тетяна Ващук, професійна спільнота учителів історії, та директор Молодіжного центру Володимир Ліберда.

Головна мета – об’єднатися думками, знаннями та ідеями, щоб «тримати освітній фронт разом» у протистоянні ідеології «русского міра».

Розпочато засідання круглого столі зі вшанування хвилиною мовчання Захисників та Захисниць України, мирних жителів, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України.

Модераторам заходу були директор центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Бондарчук та лідер професійної спільноти учителів історії, правознавства Оксана Андрійчук.

Під час круглого столу всі доповідачі висловили свої промови. Детально обговорено питання формування стратегії роботи професійної спільноти щодо навчання здобувачів освіти в умовах війни, збереження та розвитку української історичної освіти та подальше формування в учнівської молоді патріотизму, усвідомлення загальнолюдських цінностей та несприйняття імперської і шовіністичної ідеології.

Усі присутні обговорили важливість «інформаційного фронту», зокрема, боротьби з фейками, розвінчуванням міфів і стереотипів, які породжені імперською та радянською історіографією.

На завершення учасники круглого столу підкреслили безсумнівну важливість формування в учнівства чітку понятійну систему, що не дозволить ворожій пропаганді підмінювати поняття та маніпулювати свідомістю.

Також було напрацьовано ряд рекомендацій та пропозицій, наприклад, запровадження практики проведення круглих столів, коворкінгів, дискусій, які буде присвячено важливим темам освітніх програм з історії, розвитку громадянського суспільства із залученням фахівців різних галузей тощо.

Організатори круглого столу: управління освіти і науки міської ради спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників.

Чат-бот Гаряча лінія