Відбувся навчальний візит до Польщі для громад – учасників проекту «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері соціальних послуг»

18 Серпня 2021, 8:36

З 7 по 14 серпня 2021 року за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності (Республіка Польща) в Україні відбувся навчальний візит  до Польщі для громад – учасників проекту «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері соціальних послуг». Від Новоград-Волинської територіальної громади  взяли участь:

  • Шатило Надія Юріївна, заступник начальника управління соціального захисту населення;
  • Гудзь Ольга Павлівна, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради.

Відповідно до плану навчального візиту учасники відвідали органи місцевого самоврядування у Мазовецькому та Лодзинському воєводствах з метою ознайомлення з польським досвідом роботи у сфері соціальних послуг, включаючи функціонування та організацію соціальної допомоги на рівні гміни та повіту.

Під час візиту ознайомилися з діяльністю Центрів соціального захисту та Університетів третього віку. Дізналися про роботу Закладу денної підтримки та Клубу соціальної інтеграції в гміні  Тлущ, товариства «Кузня», бібліотеки в гміні Кобилка.

В міській гміні Серадз вивчили досвід роботи Міського центру соціальної допомоги, будинку денного перебування, Клубу Сеньйора, груп самодопомоги, Кабінету рухової реабілітації, майстеркласів працетерапії, центру екстреного втручання та протидії насильству, довідалися про діяльність громадських організацій «Товариства амазонок», Товариства незрячих, Товариства боротьби з цукровим діабетом, товариства непитущих «Пристань».

Навчальна програма поїздки була насиченою та змістовною.

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Чат-бот Гаряча лінія