Відбувся об’їзд навчальних закладів міста Новограда-Волинського з метою перевірки освоєння бюджетних коштів

9 Грудня 2016, 7:13

Діти – це наше майбутнє, найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.

8 грудня 2016 року  за участі заступника міського голови з питань освіти і науки, культури, сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту, молодіжної політики О.В. Гвозденко, начальника управління освіти і науки міської ради Т.В. Ващук, голови постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності міської ради І.Г. Юшманова, голови постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту В.Г. Федорчука з метою перевірки освоєння бюджетних коштів відбувся об’їзд п’яти навчальних закладів міста: ДНЗ №4 «Сонечко» (завідуюча – Башинська Лідія Олександрівна), Центр розвитку дитини «Дельфін» (завідуюча – Пелешок Алла Анатоліївна), ЗОШ №7 (директор – Овдіюк Віктор Іванович), Палац дітей та молоді (керівник – Добровольна Ольга Харитонівна), СШ №4 (директор – Сільвертюк Валентина Анатоліївна).

Згідно з виділеними коштами на сесії міської ради 10 листопада 2016 року на придбання предметів для закладів управління освіти і науки міської ради у загальноосвітні заклади міста було закуплено спортивний інвентар (футбольні, волейбольні, баскетбольні, гандбольні м’ячі) на загальну суму 99 900 тис. грн., а також посуд загальною вартістю 99899, 95 тис. грн. Крім того, за рахунок перерозподілу кошторисних призначень за листопад-грудень 2016 року, зокрема, було придбано для дошкільних навчальних закладів міста рушники, матраци, подушки та тканину для пошиття постільної білизни

Дошкільний навчальний заклад №4 «Сонечко» комбінованого типу гуманітарно-естетичного напрямку

Садочок було створено у 1963 році, тож цьогоріч, 25 грудня, закладу виповниться 53 роки.

У 2016 році для молодшої ясельної та логопедичної груп за кошти міського бюджету було закуплено 24 ліжка, ковдри та матраци. Також були придбані рушники, оновлено меблі, зокрема столики та шафи для діток.

Завідуюча закладом Лідія Башинська зауважила, що у приміщеннях закладу замінено усі вікна на металопластикові, однак звернула увагу депутатів на потребу у заміні вітражних вікон у коридорах, що дасть можливість заощаджувати тепло. А також висловила подяку депутату міської ради Олександру Стаднику, який сприяв у виділенні коштів на заміну віконних блоків у навчальних закладах.

Як зазначила заступник міського голови Оксана Гвозденко, у закладі надзвичайно затишно та комфортно.

Центр розвитку дитини «Дельфін»

Навчальному закладу 22 роки. Цьому садочку приділяють особливу увагу, адже батьки переважної більшості діток, які тут виховуються, учасники АТО. Так, із 250 вихованців: 102 дитини, батьки яких учасники бойових дій та 2 дитини, батьки яких загинули.

У цьому році матеріально-технічна база садочку значно зміцніла. За кошти міського бюджету придбали інвентар, тканину для постільної білизни, посуд, миючі засоби. Також вдалося закупити холодильну шафу.

Завідуюча закладом Алла Пелешок зазначила, що наразі придбано для ДНЗ 50 матраців, 50 ковдр, 6 рулонів тканини для пошиття постілі, 65 рушників, а також синтепонові подушки.

Потребує ремонту дах закладу. Тож, як зазначила заступник міського голови Оксана Гвозденко: у цьому році виготовлено проектно-кошторисну документацію, крім того дане питання включено до проекту Програми соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік.

Загальноосвітня школа №7

Як зазначив директор школи Віктор Овдіюк, після того як у закладі з другого класу почали вивчати інформатику потрібно було відкривати ще один комп’ютерний клас. Однак він був незабезпечений комп’ютерною технікою, а тим комп’ютерам, що були в закладі, було більше 10 років. Завдяки значній увазі міської влади та депутатів міської ради галузі освіти для закладу було закуплено 4 сучасних комп’ютеріи. Для повного забезпечення школи необхідно придбати ще один ноутбук (наразі в наявності їх три). Також за кошти з міського бюджету було відремонтовано санузли, встановлено огорожу та виділено кошти на заміну вхідних дверей початкової школи.

Палац дітей та молоді

У навчальному закладі навчається близько 1200 дітей. Будівля замала для такої кількості дітей, однак керівник закладу його раціонально використовує. Слід зазначити, що початково приміщення будувалося як тимчасове, його фундамент складає лише 40 см.

Як зазначила директор Палацу дітей та молоді Ольга Добровольна, впродовж 10 років її керівництва закладом кошти з міського бюджету виділялися лише на заробітну плату і енергоносії (вугілля і дрова).

Влітку цього року було виділено кошти на ремонтні роботи та оновлення матеріально-технічної бази. За рахунок чого було зроблено ремонт вестибюлю, адже заклад цього дуже потребував, так як впала підлога. Крім того, вдалося зробити приміщення для відпочинку батьків, які очікують закінчення занять своїх діток.

Також було продемонстровано плазмовий телевізор з навчальними програмами, який закупили  для центру раннього розвитку дитини. Його вартість складає 18 тисяч гривень.

Зокрема, було наголошено на потребі введення посади психолога, адже тут навчаються і діти з особливими потребами: 14 дітей-інвалідів з серйозними захворюваннями (ДЦП, синдром Дауна).

Оглянули невеличку кімнату, яка використовується як студія звукозапису, адже в закладі працює три театри. На 48 тисяч гривень була закуплена професійна музична апаратура. Кожен працівник вкладає свою душу в роботу, щоб зробити приміщення затишним, а перебування дітей у закладі комфортним. Самі проводять запис фонограм для проведення заходів, разом з вихованцями шиють іграшки для лялькового театру, а також є постійними учасниками та організаторами загальноміських заходів.

Спеціалізована школа №4 з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів «Школи сприяння здоров’ю»

Навчальний заклад було збудовано у 1891 році. Цьогоріч з міського бюджету було виділено 900 тисяч гривень на ремонт шкільної їдальні. Також було закуплено посудомийну машину за кошти з міського бюджету у розмірі 199 тисяч гривень.

За словами директора з навчально-виховної роботи Опанасюк Олени Леонідівни, щоденно у школі харчується близько 700 учнів, зокрема 440 учнів початкової школи, 150 учнів групи продовженого дня, а також учні пільгових категорій, основної і старшої школи.

У кожному закладі лунали слова подяки міському голові Віктору Весельському, депутатам міської ради, заступнику міського голови Оксані Гвозденко, начальнику управління освіти і науки міської ради Тетяні Ващук, усім хто докладає максимум зусиль для забезпечення належного рівня розвитку закладів освіти міста.

Об’їзд показав, що за цей рік навчальні заклади значно покращили матеріально-технічну базу, адже була проведена велика робота по створенню гідних умов для виховання та навчання дітей: комфортні групові, спальні, санітарні кімнати, роздягальні, тощо. А атмосферу радості та доброзичливості у закладах освіти створюють дружні колективи працівників.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія