Відбувся візит делегації галузі культури і туризму Звягельської міської ради до міста-побратима Ломжа (Республіка Польща).

18 Травня 2023, 8:12

Презентували культурну та туристичну сферу міста Звягель заступник директора Звягельської бібліотеки Ольга Широкопояс, директорка туристичного центру Аліна Томаш, спеціаліст з питань туризму Анастасія Бартницька.
Під час перебування відбулась офіційна зустріч із керівництвом муніципалітету та директорами закладів культури та туризму м. Ломжа.
Представниками нашої делегації було наголошено на важливості культурного фронту під час війни, збереженні та примножені традицій, обміну досвідом та співпрацю. На початку зустрічі також було висловлено слова щирої вдячності польському народу, адже саме Ломжа – місто-побратим, яке за ці місяці надало прихисток від війни багатьом українцям, та і зараз продовжують підтримувати Україну у протистоянні з російським агресором.
Заступник міського голови Анджей Стипулковський наголосив на важливості зустрічі – як чудової нагоди для обміну досвідом та зміцнення партнерських зв’язків наших міст.
«Сподіваюся, що цей візит буде плідним для кожної зі сторін і стане натхненням для перенесення цікавих ініціатив в Україну та можливістю використати наш досвід у сфері культури», – сказав заступник мера Ломжі.
На зустрічі депутатка міської ради, благодійниця та громадська діячка Ганка Галонська розповіла про свій досвід співпраці з нашим містом у сфері молодіжного обміну та співпраці з медичною спільнотою, а також додала, що особливо цінує те, що в місцевих школах учні із сімей з польським корінням культивують вивчення рідної мови.
Директори закладів культури в Ломжі розповіли про заходи, які підготовлено спеціально для дітей – переселенців. Зокрема, проводяться різноманітні заняття з музики, вокалу, образотворчого мистецтва та комп’ютерної графіки тощо.
Детально ознайомились із роботою Міської публічної бібліотеки, зокрема з системою електронного обігу книг та читацьких картотек. Обговорено особливості проведення заходів у бібліотеках.
Відвідано Галерею під Аркадієм, Галерею сучасного мистецтва та Камерну філармонію, які є одними із головних візитівок міста. Мали змогу поспілкуватись із керівниками вищезазначених установ про формування дозвілля у жителів міста та його формати.
Під час поїздки на історичному автобусі дізнались про історію Ломжі, побачили неймовірні краєвиди міста та туристичні магніти. Також мали змогу дізнатись більше про історію міста-побратима під час пішої екскурсії містом та круїзі на гондолі річкою Нарев. Взяли участь у заходах, які відбувались в рамках Ночі музеїв, цікавий формат проведення інтерактивних екскурсій, які можна використати у нашій громаді.
В результаті поїздки м. Звягель отримало 15 фотокартин, які відображають історію та краєвиди Ломжі, буде підготовлено фотовиставку для жителів нашої громади, щоб вони могли детально познайомитись з містом-партнером Ломжа.
Щиро дякуємо місту-побратиму Ломжа за гостинність, теплий прийом, обмін знаннями та досвідом! Чекаємо у Звягелі!
Чат-бот Гаряча лінія